NORWESKA KADRA A PO TEGOROCZNEJ LETNIEJ GRAND PRIX

NORWESKA KADRA A PO TEGOROCZNEJ LETNIEJ GRAND PRIX

stoeckl%20alex%20sp%20wisla - NORWESKA KADRA A PO TEGOROCZNEJ LETNIEJ GRAND PRIXPo ostatnim konkursie w Klingenthal zakończył się sezon Letniej Grand Prix, który dla norweskiej kadry A był dość przeciętny, zdarzały się także chwile z których austriacki szkoleniowiec – Alexander Stoeckl był po prostu zadowolony. Podczas ostatnich zawodów wyniki nie były takie jakich się spodziewał, o czym świadczy chociażby dopiero 16. lokata jaką uzyskał najlepszy z Norwegów Anders Bardal. Kwalifikacje przynosiły wielkie nadzieje, po których spodziewano się dobrych skoków w trakcie konkursu. Niestety warunki sprawiały, że osiągnięcie tych zamierzonych celów było bardzo trudne do zrealizowania.

„Wyniki są dla nas rozczarowujące, ale wiemy że jesteśmy o wiele lepsi od tego co one pokazują” – przyznaje Alexander Stöckl.

Zawody Letniej Grand Prix były bardzo dobrym treningiem dla zawodników przez zbliżającym się sezonem zimowym. Trener Norwegów ma zamiar położyć większy nacisk na siłę swoich zawodników, szczegóły techniczne, a także sprzęt, który będąc nieodłącznym elementem tego sportu ma duży wpływ na to jak dobre wyniki mogą osiągać skoczkowie.

Anders Bardal przyznaje, że mimo iż rezultaty podczas ostatniego konkursu nie były najlepsze to i tak tegoroczny sezon letni był w jego karierze jednym z najlepszych. Miejmy nadzieję, że zimą zobaczymy norweskich zawodników w bardzo dobrej formie, która zaowocuje triumfem na nie jednym podium.

Źródło: andersbardal.com / informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz