You are currently viewing APOLONIUSZ TAJNER i ADAM MAŁYSZ o PRZYSZŁOŚCI SKOKÓW NARCIARSKICH i SKOCZNI w POLSCE

APOLONIUSZ TAJNER i ADAM MAŁYSZ o PRZYSZŁOŚCI SKOKÓW NARCIARSKICH i SKOCZNI w POLSCE

vi puchar solidarnoci   zakopane 2012 2 20121007 1456987053 - APOLONIUSZ TAJNER i ADAM MAŁYSZ o PRZYSZŁOŚCI SKOKÓW NARCIARSKICH i SKOCZNI w POLSCEPo konkursie o VI Puchar Solidarności w Zakopanem odbyła się konferencja prasowa, podczas której m.in. Adam Małysz i Prezes PZN Apoloniusz Tajner odpowiadali na pytania dziennikarzy dotyczące rozwoju polskich skoków narciarskich.

Prezes PZN Apoloniusz Tajner powiedział o sytuacji z użytkowaniem skoczni narciarskich w Polsce podczas treningów i zawodów:

 

„Już w ubiegłym roku wystąpiliśmy o możliwość wydzierżawienia Wielkiej Krokwi, otrzymaliśmy wtedy odmowę. Po rocznym utrzymaniu obiektu w Wiśle-Malince, którą dzierżawimy za symboliczną złotówkę, ale płacimy wszystkie koszty utrzymania skoczni, już w tej chwili wiemy, że zbilansuje nam się utrzymanie tego obiektu. W związku z tym wystąpiliśmy do Ministerstwa Sportu o taką możliwość tutaj w Zakopanem i myślę, że jesteśmy w stanie gospodarzyć na Wielkiej Krokwi lepiej niż robi to COS [Centralny Ośrodek Sportu]. Przede wszystkim wiemy co tym obiektom potrzeba, wiemy jak skompletować ludzi, które mają je utrzymywać, żeby dzień i noc były przygotowane do użytkowania, do tego, żeby były dostępne za darmo dla klubów i kadr narodowych. 

tajner apoloniusz as - APOLONIUSZ TAJNER i ADAM MAŁYSZ o PRZYSZŁOŚCI SKOKÓW NARCIARSKICH i SKOCZNI w POLSCE

W tej chwili niektórzy zawodnicy jeżdżą do Wisły, odbywają tam trening i wracają do Zakopanego, gdzie nie mogą trenować z różnych powodów – przecież to niepoważne. Staramy się to jednak rozwiązywać.

Co do skoczni na Stadionie Narodowym w Warszawie, jest to pomysł czysto komercyjny, podobny do budowy estrady na występ zespołu. Jeśli jednak znajdą się sponsorzy, którzy sfinansują taką imprezę, to dlaczego ma się nie odbyć? Dlatego istnieje możliwość, że takie wydarzenie zafunkcjonuje. W rozmowie z Walterem Hoferem dowiedziałem się, że istnieje pomysł aby co roku rozpoczęcie sezonu miało miejsce w różnych większych miastach europejskich, jak np. w Berlinie lub w Zurychu. Moim zdaniem dla popularyzacji skoków narciarskich pomysł ten jest dobry, jednak ze sportowego punktu widzenia – taki sobie.”

Nawet sam Adam Małysz z uśmiechem zażartował, że lepiej byłoby przenieść Stadion Narodowy do Zakopanego.

Prezes PZN opowiedział także o planach związanych z międzynarodowymi konkursami skoków na polskich skoczniach:

„Po rozmowie z Walterem Hoferem wiem, że Wisła na pewno została wprowadzona w 2014 roku do kalendarza Pucharu Świata razem z Zakopanem, więc znów będziemy mieli w Polsce trzy konkursy – Wisła 15 stycznia, Zakopane 17 i 18 stycznia. Od 2015 natomiast chcemy organizować wspólny turniej z Czechami w ramach PŚ  – 5 konkursów – Harrachov, Wisła i Zakopane.”

vi puchar solidarnoci   zakopane 2012 1 20121007 1533199503 - APOLONIUSZ TAJNER i ADAM MAŁYSZ o PRZYSZŁOŚCI SKOKÓW NARCIARSKICH i SKOCZNI w POLSCE

Poruszony został także temat skoczni w Wiśle Centrum, po pojawieniu się informacji o ich rychłej modernizacji, wypowiedział się na ten temat Adam Małysz, który wielokrotnie apelował o ich odrestaurowanie:

„Projekt skoczni już jest, pozwolenie na budowę także, teraz jest kwestia aby uruchomić pieniądze i żeby te skocznie powstały. Na pewno wiemy, że klub musiałby przekazać prace pod miasto, aby mogło być to finansowane z budżetu państwa. Jest to na dobrej drodze i teraz już się to nie cofnie. Wcześniej pojawiły się głosy, że może się to nie udać, ale teraz jesteśmy już pewni przyszłej realizacji tego projektu.”

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz