KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: KIBICE DAJĄ MOTYWACJĘ DO DALSZEJ PRACY

KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: KIBICE DAJĄ MOTYWACJĘ DO DALSZEJ PRACY

mietus krzys as wm - KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: KIBICE DAJĄ MOTYWACJĘ DO DALSZEJ PRACYKrzysztof Miętus jeszcze podczas sezonu zimowego zdawał się być na dobrej drodze do zagoszczenia na stałe w gronie skoczków punktujących w Pucharze Świata. Odkąd jednak wprowadzono nowe przepisy dotyczące kombinezonów, widać, że 21- latek z Dzianisza wciąż poszukuje swojej optymalnej formy. W czasie minionego weekendu podczas konkursu o Puchar Prezesa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem Krzysztof zaliczył groźnie wyglądający upadek. Zapytaliśmy go o zdrowie oraz sportową dyspozycję.

 

SkokiPolska: Jak Twoje samopoczucie po upadku na Wielkiej Krokwi? Czy zawody powinny być rozegrane przy tak wietrznych warunkach?

mietus krzys eb - KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: KIBICE DAJĄ MOTYWACJĘ DO DALSZEJ PRACYKrzysztof Miętus: Jeśli chodzi o upadek to już wszystko w porządku. Wyglądało to dosyć groźnie ale najważniejsze, że nic poważnego się nie stało. Troszkę się poobijałem, na szczęście nic poza tym. Na pewno warunki na skoczni w niedziele – zresztą w sobotę tak samo – były ciężkie. Momentami wiało bardzo mocno ale jury starało się puszczać zawodników w odpowiednich warunkach. Tak więc myślę, że upadek nie był spowodowany tylko i wyłącznie warunkami. Chociaż na pewno nie pomagały, to sam troszkę popełniłem błąd. Po wyjściu z progu zwinęło mi lewą nartę i uderzyłem o zeskok. Mam nadzieję, że będzie to taki wstrząs po którym już wszystko pójdzie dobrze.

SkokiPolska: Odkąd wprowadzono nowe kombinezony Twoje wyniki nie są chyba takie, jakich oczekujesz?

Krzysztof Miętus: Jak na razie wyniki nie są takie jak bym oczekiwał, ale już widać w niektórych skokach, że zaczynam „łapać”. Najważniejsze, aby tych dobrych skoków było coraz więcej, a wtedy łatwiej będzie mi przenieść je na zawody.

SkokiPolska: Czy masz ustalone jakieś założenia, co zrobić aby wrócić do formy z poprzedniej zimy?

Krzysztof Miętus: Tak, wiem nad czym mam pracować i cały czas się tego trzymam. Wiem, że jak opanuję dobrą pozycję dojazdową to wtedy łatwiej będzie wykonać poprawnie inne elementy, także jestem naprawdę dobrej myśli. Jeszcze jest trochę czasu na przygotowania do zimy ale na pewno wyznaczę sobie zadania które doprowadzą mnie do oczekiwanego celu.

mietus krzysztof as wm - KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: KIBICE DAJĄ MOTYWACJĘ DO DALSZEJ PRACY

SkokiPolska: W Vikersund na początku tego roku pokazałeś, że jesteś dobrym lotnikiem, jak Ty odbierasz loty narciarskie?

Krzysztof Miętus: Loty narciarskie to jest coś bardzo, bardzo przyjemnego. Podczas ostatniej zimy na skoczniach mamucich skakało mi się bardzo fajne i zawsze z przyjemnością podchodzę do takich zawodów.

SkokiPolska: Co sądzisz o popularności skoków narciarskich i samych skoczków w Polsce, jak to odbieracie w kadrze?

Krzysztof Miętus: To, że w Polsce skoki są bardzo popularne jest na prawdę bardzo dobre. My możemy się tylko z tego cieszyć, bo fajnie jest skakać gdy ktoś chce cię oglądać i kibicować. To daje dużą motywację do dalszej pracy.

informacja własna

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz