You are currently viewing HANNU LEPISTÖ: WIDZĘ w POLSCE OGROMNE TALENTY

HANNU LEPISTÖ: WIDZĘ w POLSCE OGROMNE TALENTY

lepistoe hannu alicja - HANNU LEPISTÖ: WIDZĘ w POLSCE OGROMNE TALENTYJeden z najwybitniejszych trenerów skoków narciarskich – Hannu Lepistoe, przyjął zaproszenie i odwiedził Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Kilka dni spędzonych w Polsce jest dla fińskiego szkoleniowca czasem skoncentrowanym przede wszystkim na młodych, początkujących skoczkach, dla których spotkanie z nim było niewątpliwie cennym doświadczeniem i możliwością nauczenia się czegoś nowego.

 Zapytany o wiedzę, jaką chce przekazać Polskim talentom, odpowiedział: „Najpierw wyjaśniam teorię, technikę skoków, a potem dojdzie do praktyki na skoczni. Mam już przygotowaną prezentację i jestem przygotowany. Będę się starał wyjaśniać i pokazywać to, co mieli ci zawodnicy z którymi wcześniej pracowałem, ich rezultaty testów i będę chciał skorzystać z doświadczenia, jakie zdobyłem w pracy z tak wielkimi skoczkami.”

lepistoe malysz - HANNU LEPISTÖ: WIDZĘ w POLSCE OGROMNE TALENTY

Jest więc pewne, iż każda chwila w Szczykru, jest przez Lepistoe bardzo dobrze wykorzystana. Oczywiście poza spotkaniem z uczniami, Fin nie mógł odmówić sobie rozmowy ze swoim dawnym, wybitnym podopiecznym – Adamem Małyszem. Jak można się domyślić, obaj Panowie byli bardzo zadowoleni z możliwości ponownego spotkania: „Mam z Hannu nadal dobry kontrakt, dzwonimy do siebie, gdy czas na to pozwala. To wspaniały człowiek i trener. Chwile spędzone z nim są dla mnie niezapomniane.” – powiedział sam Adam.

 Szkoleniowiec chętnie wypowiedział się na temat szans polskich skoczków w zbliżającym się wielkimi krokami Pucharze Świata: „Możecie zaskoczyć zimą. Macie silną drużynę, sezon letni pokazał, że jesteście silni i myślę, że na śniegu będzie jeszcze lepiej. Widzę całkiem pozytywnie waszą drużynę i zauważam ogromne talenty.”

Tak pozytywna opinia utytułowanego trenera zapewne zaostrza apetyty kibiców, jak i samych zawodników, przed którymi nowy sezon, niosący z sobą nowe wyzwania i możliwości do pokazania się z jak najlepszej strony. Miejmy nadzieję, że przewidywania Fina okażą się prorocze i już niedługo będziemy mogli zobaczyć Polaków na najwyższych stopniach podium.

Źródło: pzn.pl

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz