TELEWIZJA POLSKA BĘDZIE TRANSMITOWAĆ ZIMOWY PUCHAR ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH

TELEWIZJA POLSKA BĘDZIE TRANSMITOWAĆ ZIMOWY PUCHAR ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH

tvp logo - TELEWIZJA POLSKA BĘDZIE TRANSMITOWAĆ ZIMOWY PUCHAR ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICHDo niedawna kibice skoków narciarskich martwili się wiadomością o braku transmisji na ogólnodostępnym programie Telewizji Polskiej ze wszystkich konkursów skoków narciarskich w ramach zimowego Pucharu Świata. Dzisiaj, na lekko ponad miesiąc przed początkiem zimowych zmagań, pojawiła się informacja, która może wszystkich sympatyków tego zimowego sportu uspokoić. Zarząd Telewizji Polskiej wyraził zgodę na zakup praw telewizyjnych do transmisji zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz biegach narciarskich kobiet. Rywalizację polskich sportowców będzie można oglądać na kanałach TVP1/TVP1 HD oraz TVP2/TVP2 HD.

 Do tej pory telewizja posiadała prawa tylko do transmitowania zawodów z Austrii i Finlandii (tym samym kibice nie zobaczyliby zawodów otwierających zimowy sezon, które odbędą się w Lillehammer 23 listopada b.r.) oraz do pokazania Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym (20 luty – 3 marzec 2013 r.) w Val di Fiemme.

Telewizja Polska dokupi do tego główny pakiet transmisji na który złoży się: 37 zawodów w biegach narciarskich kobiet i 19 w skokach mężczyzn.

Zdecydowanie jest to dobra wiadomość dla wszystkich kibiców, którzy niewątpliwie są już przyzwyczajeni do tego, że to właśnie za pośrednictwem Telewizji Polskiej mogą śledzić poczynania polskich skoczków narciarskich oraz Justyny Kowalczyk.

Źródło: eurosport.onet.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz