MACIEJ KOT z NADZIEJĄ o WYSTĘPACH ZIMOWYCH

MACIEJ KOT z NADZIEJĄ o WYSTĘPACH ZIMOWYCH

kot maciej cc wm - MACIEJ KOT z NADZIEJĄ o WYSTĘPACH ZIMOWYCHMaciej Kot ma za sobą bardzo udany sezon letni, w klasyfikacji Grand Prix zajął wysokie 5. miejsce wygrywając dwa konkursy (w Wiśle i Hinzenbach). Reprezentant Polski opowiedział „Przeglądowi Sportowemu” o swoich wrażeniach dotyczących skoków tego lata oraz o planach na zimę.

 

Kot powiedział o związku techniki z nowymi kombinezonami, wprowadzonymi decyzją FIS:

„Gorzej mają zawodnicy, którzy rzucali się za bardzo do przodu. Mnie raczej zdarzało się wychodzić z progu zbytnio do góry, więc zmiana nie spowodowała problemów. Nowe stroje zostały źle przyjęte, wszędzie słyszało się narzekania. Jeszcze zanim ktokolwiek zdążył założyć je na siebie. Ja nastawiłem się pozytywnie i mam efekty.”

Skoczek Startu Krokiew Zakopane wspomniał też o dotychczasowych występach w Pucharze Świata, w których jak do tej pory – nie znalazł się jeszcze w czołowej dziesiątce zawodów:

„Pora to zmienić. Wszystko wskazuje na to, że tego dokonam. Pierwsze punkty w rywalizacji na igelicie zdobyłem już w 2008 roku, a dopiero trzy lata później wszedłem do drugiej serii konkursu zimą. Ta ostatnia była jednak całkiem niezła, bo wyciągnęliśmy z trenerami wnioski, co robiłem nie tak.”

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ.

Źródło: Przegląd Sportowy

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz