SYTUACJA w ROSYJSKIEJ KADRZE PO ODEJŚCIU RICHARDA SCHALLERTA

SYTUACJA w ROSYJSKIEJ KADRZE PO ODEJŚCIU RICHARDA SCHALLERTA

arefiew aleksander - SYTUACJA w ROSYJSKIEJ KADRZE PO ODEJŚCIU RICHARDA SCHALLERTAW zeszłym tygodniu Rosyjski Związek Narciarski rozwiązał umowę z trenerem kadry A – Austriakiem Richardem Schallertem. Aktualną sytuację w rosyjskich skokach narciarskich po odejściu „austriackiego wsparcia” opisuje w wywiadzie z serwisem tramplin.perm.ru drugi trener Rosjan – Alexander Arefiew.

 

„Jesteśmy zaangażowani w pracę wszystkich trenerów skoków w Rosji. Ojcowie skoczków – Denisa Kornilova i Petra Chaadaeva, którzy są trenerami, będą się zajmować szkoleniami. Dużą pracę wykonuje także z niektórymi zawodnikami Siergiej Zubkow. Jedyne czego potrzebujemy to trener, który będzie odpowiedzialny za skoczków startujących w Pucharze Kontynentalnym. Mamy dobrą szkołę trenerską, która powstała jeszcze w Związku Radzieckim, jest dużo wykwalifikowanych specjalistów.” – powiedział Arefiew.

Obecnie rosyjska kadra odbywa trening na skoczniach olimpijskich w Soczi. Trener Rosjan opowiedział o planach na przygotowania do zimowego sezonu:

„Mamy zaplanowany trening na 24 października również w Soczi. Od 31 października do 10 listopada odbędziemy zgrupowanie w Klingenthal (Niemcy), a już 17 listopada wyruszymy do Lillehammer.”

vassiliev dimitry sp wm - SYTUACJA w ROSYJSKIEJ KADRZE PO ODEJŚCIU RICHARDA SCHALLERTA

Jak zaznaczył Arefiew do sezonu ambitnie przygotowuje się doświadczony Dimitry Vassiliev, który powraca do skakania po kontuzji. 

Trener wybiega też w przyszłość i już myśli o budowie drużyny na Igrzyska Olimpijskie w 2014 roku w Soczi:

„Jestem trochę zaskoczony, ponieważ w Związku zaplanowano, że w przyszłym sezonie powinniśmy zredukować liczbę podstawowych zawodników z 10 do maksymalnie 6 osób. Plan ten został zatwierdzony zanim spotkałem się z zespołem. Teraz mamy zamiar przekonać Zarząd Związku, że drużyna narodowa na Igrzyska Olimpijskie aż do stycznia 2014 roku musi się składać co najmniej z ośmiu skoczków.” 

Źródło: tramplin.perm.ru

Podziel się:

Dodaj komentarz