POLSKA KADRA TRENUJE W TURCJI
Trening imitacyjny w wykonaniu Macieja Kota (fot. Bartosz Leja)

POLSKA KADRA TRENUJE W TURCJI

kot maciek imitacja wm - POLSKA KADRA TRENUJE W TURCJIPolska kadra w składzie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła i Krzysztof Miętus, przebywa na zgrupowaniu kondycyjnym w Turcji. Panowie nie tylko trenują, ale i odpoczywają.

Na tygodniowym zgrupowaniu w pobliżu Antalyi, w ośrodku sportowym, skoczkowie spędzają czas na świeżym powietrzu, ale i w siłowni, gdzie trenują swoją kondycję przed sezonem. „Jest piękna pogoda, trzeba ją wykorzystać. Charakter obozu jest taki sam, jak rok temu na Cyprze, wyleczymy drobne urazy, popracujemy nad siłą. Wracamy po tygodniu i po krótkim odpoczynku zaczniemy ostatni etap przygotowań do sezonu zimowego” – mówi Łukasz Kruczek, trener reprezentacji Polski.

Pod koniec miesiąca, reprezentacja wyruszy najprawdopodobniej na treningi w Oberstdorfie, gdzie mają nadzieję wejść na skocznie o rozbiegach lodowych, jednak wszystko uzależnione jest od warunków atmosferycznych.

„Na razie mamy w planie tylko obiekty lodowe, jeżeli gdzieś powstaną dobre warunki śniegowe, tam pojedziemy. Przy planowaniu treningów trzeba być elastycznym. W każdym razie przed pierwszymi zawodami chcemy przeprowadzić trzy zgrupowania na skoczniach o rozbiegach lodowych lub śniegowych.” – skomentował szkoleniowiec. 

źródło: PAP

Podziel się:

Dodaj komentarz