You are currently viewing WZLOTY I UPADKI NORWESKIEJ KADRY B

WZLOTY I UPADKI NORWESKIEJ KADRY B

Norweska reprezentacja B właśnie zakończyła swój ostatni obóz treningowy w Trondheim. Anders Jacobsen, Ole Marius Ingvaldsen, Atle Pedersen Roensen i Vegard Swensen trenowali przez ostatnie osiem dni, pod czujnym okiem Havarda Lie i Jermunda Lundera.

Zadowolony ze swojego letniego występu może być Anders Jacobsen, który po przerwie, zajął trzecie miejsce w klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego. Jednak do Letniego Grand Prix Jacobsen podszedł bardzo ambitnie i jak sam mówi, może właśnie dlatego wyniki nie były takie dobre. – Teraz muszę uczyć się na błędach, dążyć do celu krok po kroku i być cierpliwym. – mówił w rozmowie z skijumping.no i dodał – Muszę pamiętać o tym, żeby dalej ciężko pracować i mieć nadzieję, że to odpłaci się zimą.

Ole Marius Ingvaldsen miał lepsze i gorsze konkursy tego lata, ale jak sam przyznaje, może być z nich zadowolony.  - Koniec końców, to był mój najlepszy letni sezon, zarówno podczas treningów jak i podczas zawodów. – mówi.
Dla Alte Pedersena Roensena i Vegarda Swensena lato nie było już tak łaskawe. Jak sami podkreślają, brakowało energii i techniki. Jednak aktualnie pracują nad detalami i mają nadzieję, na występ w   Lillehammer podczas rozpoczęcia Pucharu Świata.

 W wywiadzie dla Bydgeposten.no, Jacobsen dodał, że ma ogromne nadzieje związane z zimą. – Mam nadzieję, wielką. Wszyscy w Vikersund marzą o dalekim skakaniu, a nigdzie nie ma do tego takich możliwości jak tutaj.  Dziś rozpoczęła się sprzedaż biletów na konkurs w Vikersund, a organizatorzy mają ogromne nadzieje, że konkurs przyciągnie 30 tysięcy ludzi, czyli dokładnie połowę z Mistrzostw Świata ubiegłą zimą.

Źródła: Fisskijumping.no, Bygdeposten.no

Podziel się:

Dodaj komentarz