ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE w KRAKOWIE? BĘDZIE KANDYDATURA!

ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE w KRAKOWIE? BĘDZIE KANDYDATURA!

zio - ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE w KRAKOWIE? BĘDZIE KANDYDATURA!W dzisiejszym dniu został podpisany list intencyjny w sprawie podjęcia starań o organizację XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku w Polsce i na Słowacji. Sygnatariusze listu – prezydent miasta Krakowa – Jacek Majchrowski, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego – Andrzej Kraśnicki oraz prezes Słowackiego Komitetu Olimpijskiego – Frantisek Chmelar, wspólnie ustalili, że najlepszym miastem-gospodarzem tych Igrzysk byłby właśnie Kraków.

 

„Wybór Krakowa jako organizatora nie jest przypadkowy. Takie wydarzenie powinno być organizowane przez duże i znane miasto, a najbardziej rozpoznawalnym na świecie polskim miastem, zaraz po Warszawie, jest właśnie Kraków” – powiedział prezydent Majchrowski.

Z całą inicjatywą wystąpiła posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak oraz prof. Szymon Krasicki z krakowskiej AWF.

„Dzisiejszy dzień przejdzie do historii. Przed nami ogromna praca do wykonania, ale mając ze sobą tak wspaniałych przyjaciół ze Słowacji jestem przekonana, że razem osiągniemy sukces” – powiedziała podczas uroczystości posłanka Marczułajtis.

Jak zakładają pomysłodawcy inicjatywy – w Krakowie miałyby się odbyć konkurencje rozgrywane w dużych obiektach sportowych na lodzie (m.in. hokej, czy łyżwiarstwo), w Zakopanem rywalizacja toczyłaby się w ramach narciarstwa klasycznego, biathlonu i snowboardu, natomiast w strefie Jasna (Słowacja) przeprowadzone byłyby konkurencje narciarstwa alpejskiego i freestyle.

Decyzja o tym, kto zostanie gospodarzem ZIO 2022 Międzynarodowy Komitet Olimpijski zostanie podjęta podczas sesji w 2015 r. Jak dotąd potencjalnymi kandydatami na gospodarzy są: Sankt Moritz (Szwajcaria), Barcelona (Hiszpania) i Oslo (Norwegia).

Źródło: gazetakrakowska.pl / sportowetempo.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz