ŁUKASZ KRUCZEK o ZGRUPOWANIU w TURCJI i CELACH NA SEZON ZIMOWY

ŁUKASZ KRUCZEK o ZGRUPOWANIU w TURCJI i CELACH NA SEZON ZIMOWY

kruczek lukasz kd - ŁUKASZ KRUCZEK o ZGRUPOWANIU w TURCJI i CELACH NA SEZON ZIMOWYPolska kadra skoczków zakończyła wczoraj tygodniowe zgrupowanie w tureckiej Antalyi. Zawodnicy pod okiem sztabu szkoleniowego wykonywali treningi siłowe, a także wypoczywali przed nadchodzącym, ciężkim sezonem zimowym. Dla naszych czytelników trener Łukasz Kruczek opowiedział o czasie spędzonym w Turcji, a także wyraził swoje zdanie na temat wielu zmian w przepisach wprowadzanych w ostatnim czasie przez FIS.

 

„FIS wprowadzał zmiany na lato jako test i po zebraniu doświadczeń i informacji zwrotnych mamy kolejne zmiany, a raczej korekty, czyli powrót do korytarza i lekkie popuszczenie kombinezonów. Korekty są m.in. na wniosek trenerów. Czy jest to problemem – dla kadr myślę że nie. Jest to nowe wyzwanie, z którym trzeba się zmierzyć i można wyjść z tego mocniejszym. Zmiany sprzętowe najdotkliwiej odczuwają kluby, które musza wydać dużo pieniędzy na dostosowanie się do nowych warunków. Jak wiadomo pieniędzy w klubach nie jest za dużo i tam na pewno jest to problem.” – powiedział trener polskiej kadry.

Kruczek odniósł się także do zgrupowania w Turcji, w typowo 'austriackim’ stylu:

„To, co mieliśmy zaplanowane, to udało się zrealizować, więc można być zadowolonym z pobytu. Te wyjazdy w 'cieplejsze’ kraje nie są domeną tylko Austriaków, myśmy w ubiegłym roku też z tego korzystali. Austriacy robili to po prostu najwcześniej i najgłośniej o tym mówiono. W tym roku poza nami – z tego co wiemy – na podobnym zgrupowaniu byli także Niemcy. Wyjazd taki pomaga bardzo w przygotowaniu do sezonu, więc jestem przekonany, że w tym roku także będzie pomocny.”

Jak zaznaczył szkoleniowiec – w zimowym sezonie priorytetami dla kadry będą Mistrzostwa Świata w Predazzo oraz konkursy Pucharu Świata w Wiśle i Zakopanem. „Patrząc na sezon całościowo, jako cel podtrzymujemy – w jak największej liczbie startów czterech zawodników w czołowej ’30’.” – dodał Kruczek.

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz