You are currently viewing NORWEŻKI ZAKOŃCZYŁY LETNIE TRENINGI

NORWEŻKI ZAKOŃCZYŁY LETNIE TRENINGI

jahr line kd - NORWEŻKI ZAKOŃCZYŁY LETNIE TRENINGIKończą się zgrupowania kadr narodowych. Norweżki, w składzie:  Anette Sagen, Gyda Enger, Maren Lundby, Line Jahr i Jenny Synnoeve Hagemoen, pracowały nad formę na nadchodzący sezon w Trondheim pod okiem trenerów – Christiana Meyera i Erika Renmaelmo.

Anette Sagen i Line Jahr reprezentowały Norwegię w czasie FIS Grand Prix oraz podczas pierwszych w historii konkursów mieszanych, jednak dla obu lato nie było idealne. Sagen przyznaje, że wiosną jej skoki były lepsze, niż podczas lata. -Na szczęście jesienią było lepiej i mogłam dobrze zakończyć sezon w Trondheim. sagen anette martinputz - NORWEŻKI ZAKOŃCZYŁY LETNIE TRENINGI
Podobnie sezon wyglądał u Jahr, której wyniki nie były dobre z powodu nieodpowiedniego treningu. Były one bardziej skoncentrowane na formie atletycznej zawodniczki, niżeli na skakaniu.  – Miało to wpływ na moje ogólne samopoczucie i sprawy techniczne. Koniec końców, jestem zadowolona. – mówi. Jej cele na zimę, są jasno ustalone. Jahr ma się skoncentrować na Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme. – Chcę walczyć o medal indywidualny oraz być częścią drużyny mieszanej.
Anette Sagen chce natomiast ustabilizować swoją formę w Pucharze Świata, gdzie chce się utrzymać w ścisłej 10.
Dla młodych koleżanek Sagen i Jahr, Gyda Enger, Jenny Synnoeve Hagemoen and Maren Lundby, dobre rezultaty w Mistrzostwach Świata Juniorów i kwalifikacja na Mistrzostwa Świata to główne zadania na zimę.

 

 

Źródło: Berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz