ROMOEREN JUŻ PO OPERACJI

ROMOEREN JUŻ PO OPERACJI

romoeren%20be%20kd - ROMOEREN JUŻ PO OPERACJIBjoern Einar Romoeren pomyślnie przeszedł operację krążka międzykręgowego w ubiegły wtorek. Norweski Związek Narciarski zamieścił tą informację na swojej oficjalnej stronie internetowej.

 

Jak mówi lekarz norweskiej kadry, Torbjørn Haugen, to właśnie krążek międzykręgowy w dolnej części pleców powodował duże problemy u Romoerena.  –Rokowania po pomyślnie przeprowadzonej operacji są bardzo obiecujące. – zapewnia Haugen.

Były rekordzista w długości lotu, w rozmowie z Nrk.no, zapewniał, że czuje się świetnie. – Kiedy obudziłem się po operacji, czułem się jak nowonarodzony!

W ciągu kolejnych miesięcy po rehabilitacji, najważniejszym celem dla Bjoerna Einara ma być zatuszowanie braku treningów i powrót do świetnej formy. Jednak jak sam mówi, Soczi jest dla niego ważniejsze niż Mistrzostwa Świata w Val di Fiemme. –Nie chcę się pospieszać. Myślę, że realny jest powrót przed Mistrzostwami. W każdym razie, byłoby świetnie, gdybym mógł wystartować zarówno w Predazzo jak i w Planicy. – mówi Norweg.

Alexander Stoeckl, trener reprezentacji Norwegii, także uważa, że powrót Romoerena jest możliwy bardzo szybko, a to za sprawą wieloletnich treningów. – Uważamy, że wróci szybko na sam szczyt. Jesteśmy naprawdę ciekawi, co może osiągnąć po tej operacji.

 

 

 

Źródła: Nrk.no, Skijumping-info.de

Podziel się:

Dodaj komentarz