NICOLAS MAYER o PRZYGOTOWANIACH FRANCUZÓW DO SEZONU ZIMOWEGO

lgp wisa 2012 4 20120903 1259856680 - NICOLAS MAYER o PRZYGOTOWANIACH FRANCUZÓW DO SEZONU ZIMOWEGOFrancuz Nicolas Mayer pozytywnie zaskoczył swoimi występami tego lata. „Z sezonu letniego jestem bardzo zadowolony. Skakałem bardzo regularnie.” – stwierdził. W rozmowie z portalem ski-nordique.net francuski skoczek opowiedział o planach na nadchodzącą zimę.

 

„Dla nas, zmiany w przepisach nic nie zmieniają w tym sensie, że musimy się jak najlepiej przygotować do sezonu. Już na początku zimy powinniśmy być ukierunkowani fizycznie, technicznie i psychicznie. Naszym celem jest mieć jak najczęściej trzech skoczków w czołowej „30”. – powiedział Mayer.

„Odbędziemy zgrupowanie w Stams w Austrii tak jak na początku sezonu zimowego. Mamy w planach skoki na krótszych nartach, gdyż nie mieliśmy jeszcze wystarczająco czasu, aby przystosować się do nowego sprzętu. W lecie nie wystartowaliśmy we wszystkich zawodach ze względów finansowych. W zimie powinniśmy wziąć udział we wszystkich konkursach.” – zaznaczył młody francuski skoczek.

W tegorocznym Letnim Grand Prix, Mayer zaliczył najlepsze występy w zawodach tej rangi w karierze. W Courchevel zajął miejsce 6., a w Hakubie 12. W generalnej klasyfikacji uplasował się ostatecznie na 28. miejscu z dorobkiem 81 punktów.

Źródło: ski-nordique.net

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz