You are currently viewing NORWEGOWIE TRENUJĄ W HISZPANII

NORWEGOWIE TRENUJĄ W HISZPANII

Reprezentacja Norwegii pod wodzą trenera Alexandra Stöckla rozpoczęła zgrupowanie na hiszpańskiej wyspie Fuertaventura. Do Hiszpanii nie pojechał jedynie Bjorn Einar Romoeren, który przeszedł operację kręgosłupa. Nowegowie to kolejna ekipa po Niemcach i Polakach, która zdecydowała się na trening połączony z wypoczynkiem na południu Europy.

 

Wysokie temperatury, słońce to dość nietypowe warunki do treningów tuż przed inauguracją Pucharu Świata, jednak decyduje się na nie coraz więcej drużyn.

"Chcieliśmy znaleźć miejsce odpowiednie do połączenia ciężkiej pracy z relaksem. Ponadto Fuertaventura to miejsce, w którym nasi skoczkowie mogą ''chłonąć" słońce zawierające witaminy i endorfiny, gdyż w Skandynawii nie mamy zbyt dużo słonecznych dni, zwłaszcza jesienią"-powiedział Stöckl.

Norwegowie swój wyjazd wzorowali na Austriakach, którzy w tym roku do sezonu przygotowują się u siebie w Ramsau.

"Austria organizowała takie wyjazdy od lat. Tegoroczny wyjazd jest dla nas swego rodzaju próbą, ale mam nadzieję, że przyniesie dobre efekty i będziemy tu wracać"-powiedział dyrektor sportowy reprezentacji Norwegii Clas Brede Brathen.

Podziel się:

Dodaj komentarz