You are currently viewing PREZYDENT FIS WIDZI PROBLEMY PRZY ORGANIZACJI IGRZYSK OLIMPIJSKICH W SOCZI 2014

PREZYDENT FIS WIDZI PROBLEMY PRZY ORGANIZACJI IGRZYSK OLIMPIJSKICH W SOCZI 2014

{jcomments on}kasper gian franco skionline.ch - PREZYDENT FIS WIDZI PROBLEMY PRZY ORGANIZACJI IGRZYSK OLIMPIJSKICH W SOCZI 2014

Prezydent Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), Szwajcar, Gian Franco Kasper wypowiedział się negatywnie odnośnie organizatorów zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Do wielkiego sportowego święta pozostało jeszcze sporo czasu, jednak już teraz trzeba dmuchać na zimne i wszelkie budowy zakończyć jak najszybciej. Prezydent FIS nie jest zadowolony z postępu prac.

 

-„Soczi jest wciąż placem budowy. Ze względów strukturalnych i bezpieczeństwa konkursy skoków narciarskich będzie mogło śledzić 7500 osób. W liczbie tej zostaną zawarci dziennikarze, sponsorzy oraz przedstawiciele rodziny olimpijskiej. MKOL będzie musiał ustalić, kto będzie mógł brać udział w zawodach a kto nie.” – powiedział Kasper na konferencji w Cavalese oceniającej stan przygotowań Rosjan.

 

W Soczi nadal brakuje wieży sędziowskiej. Tymczasowa budowla ma zostać postawiona przed zimowymi konkursami w skokach narciarskich w ramach Pucharu Świata a ukończona w lutym w 2013 roku.

Z opinią Szwajcara nie zgadza się Francuz, Jean-Claude Killy, który po wizytacji miejsc rozgrywania zimowych konkurencji, pochwalił organizatorów za terminowe realizowanie planów prac.

Źródło: sport.de / Gazeta Wyborcza

Dodaj komentarz