You are currently viewing MARTIN SCHMITT MOŻE OPUŚCIĆ PIERWSZE KONKURSY PŚ

MARTIN SCHMITT MOŻE OPUŚCIĆ PIERWSZE KONKURSY PŚ

script>ander nillsen - MARTIN SCHMITT MOŻE OPUŚCIĆ PIERWSZE KONKURSY PŚ

Niemieckiej kadra jest już na etapie finałowych przygotowań do inaugurujących zawodów Pucharu Świata, ale wciąż niewiadomą jest kto będzie reprezentował naszych zachodnich sąsiadów w Lillehammer. W niewygodnej sytuacji znajduje się Martin Schmitt. Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli może dołączyć do kolegów z kadry dopiero na Turniej Czterech Skoczni.

Trener Schuster nie powiedział o tym wprost, jednak stwierdził jasno: „ nie ma sensu, by Martin rozpoczynał z nami PŚ. Najlepiej będzie, jeśli zamiast Pucharu Świata rozpocznie sezon w Pucharze Kontynentalnym”. Schmitt jest w podobnej sytuacji co w lecie- również skakał w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego, po czym Schuster powołał go na ostatnie zawody LGP w Klingenthal. Dobre wyniki nie przekonały jednak do końca trenera, który porównuje sytuację Schmitta to tej w jakiej znalazł się w Austrii Wolfgang Loitzl. Na pytanie, kiedy Martin mógłby wrócić do kadry A trener Niemców odpowiada: „jeśli będzie prezentował wysoką formę, może to mieć miejsce już w Engelbergu.”

Inni skoczkowie z niemieckiej kadry również nie mogą być pewni udziału w inauguracji. „Ostateczny skład nie jest jeszcze ustalony” – dodaje Schuster. A ma z kogo wybierać. Z Hiszpanii wrócili: Andreas Wank, Severin Freund, Richard Freitag, Michael Neumayer, Danny Queck, Karl Geiger i Maximilian Mechler. Prawdopodobnie tym składem trener zdecyduje się rozpocząć sezon 2012/2013.

źródło: skispringen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz