JAPONIA, USA I CZECHY OGŁASZAJĄ KADRY NA PUCHAR ŚWIATA 2012/2013

JAPONIA, USA I CZECHY OGŁASZAJĄ KADRY NA PUCHAR ŚWIATA 2012/2013

800px noriaki kasai at the holmenkollen 2006 - JAPONIA, USA I CZECHY OGŁASZAJĄ KADRY NA PUCHAR ŚWIATA 2012/2013Od lat jedną z pierwszych reprezentacji, która ogłasza pełną kadrę jest Japonia. Spowodowane jest to długą podróżą do Europy oraz niezbędną aklimatyzacją na naszym kontynencie. Swoje reprezentacje, ale bez drużyn kobiecych ogłosili również Czesi i Amerykanie.

Japońscy skoczkowie zjawią się w Europie w składzie: Noriaki Kasai, Reruhi Shimizu, Taku Takeuchi, Yuta Watase, Kenshiro Ito, Junshiro Kobayashi i Kento Sakuyama. Widoczny jest brak najlepszego skoczka z Kraju Kwitnącej Wiśni z ubiegłego sezonu- Daikiego Ito. Czterokrotny zwycięzca zawodów pucharowych nadrabia zaległości treningowe po przebytej kontuzji prawego kolana. Może dołączyć do zespołu na kolejne konkursy pucharowe.

Japoński zespół kobiecy będzie składał się z 6 pań. Są to: Sara Takanashi, Ayumi Watase, Yuki Ito, Yoshiko Kasai, Yurina Yamada i Yurika Hirayama. Po przylocie do Europy będą przygotowywać się do sezonu w Austrii.

Amerykanie wyślą do Norwegii dwóch skoczków: Petera Frenetta i Andersa Johnsona. Dwójka ta spisywała się latem przyzwoicie, dlatego zostali powołani przez trenera Clinta Jonesa do kadry A.

Czeski portal skoky.net w rozmowie z trenerem Davidem Jiroutkiem ujawnił skład, którym nasi południowi sąsiedzi zainaugurują sezon 2012/2013. Czesi rozpoczną sezon składem: Roman Koudelka, Jakub Janda, Lukas Hlava, Jan Matura i Borek Sedlak. W ostatnich tygodniach przed pierwszym konkursem w Lillehammer, reprezentacja Czech trenuje w niemieckim Oberstdorfie.

źródła: skispringen-news.de, skoky.net

Podziel się:

Dodaj komentarz