AMERYKANIE I KANADYJCZYCY ROZPOCZĘLI WSPÓŁPRACĘ

AMERYKANIE I KANADYJCZYCY ROZPOCZĘLI WSPÓŁPRACĘ

{jcomments on}canada and usa ski jumping - AMERYKANIE I KANADYJCZYCY ROZPOCZĘLI WSPÓŁPRACĘ

Czyżby Kanadyjczycy i Amerykanie wzięli przykład z Polaków i Czechów, którzy podpisali umowę o wzajemnej współpracy? USA Ski Jumping i Ski Jumping Canada podpisały umowę o współpracy łącząc w ten sposób zasoby, które posiadają by dalej się rozwijać.

Jest to wspaniała informacja dla obu krajów, które niewątpliwie nie są potęgami w świecie skoków narciarskich, a dzięki temu będą mogły rozwijać się sportowo i rywalizować z najlepszymi drużynami z całego świata. 

Jeff Hastings, prezes USA Ski Jumping, jest bardzo optymistycznie nastawiony do wspólnego działania: -„Program Kanadyjczyków obejmuje te same wyzwania, przed którymi my stoimy. To mała drużyna z ograniczonymi zasobami, która swoją siedzibę ma ponad 8000 km od centrum sportowego, przez co koszty programu są jeszcze większe. Współpraca wspomoże oba programy poprzez skuteczne wykorzystanie cennych zasobów. Zabieg ten znacznie rozwinie oba programy”.


Brent Morrice, przewodniczący Ski Jumping Canada, również jest zadowolony z rozpoczęcia współpracy: -„W Kanadzie cieszymy się, gdy Amerykanie wygrywają w konkursach międzynarodowych, a Amerykanie kibicują nam jeszcze bardziej. Teraz zawarliśmy formalną umowę mającą na celu pełne wykorzystanie naszej ekspertyzy i wspomożenie amerykańskich skoków narciarskich tak, jak nasze organizacje będą w stanie”.


Obie nacje mają nadzieję na długoterminową współpracę, sięgającą Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku, jak również w dalszych latach.

Ponadto Clint Jones będzie trenerem odpowiedzialnym za przygotowanie skoczków do międzynarodowych zawodów. Kanadyjczyk Greg Lisig otoczy opieką kanadyjską drużynę skoczkiń, a Niemiec Wolfgang Hartmann, który w przeszłości trenował zespół Szwedów, będzie współpracował z kanadyjskim zespołem ds. rozwoju.

Źródło: berkutschi.com / skispringen-news.de

Podziel się:

Dodaj komentarz