You are currently viewing ROSJANIE TRENOWALI w KLINGENTHAL

ROSJANIE TRENOWALI w KLINGENTHAL

russia team skijumpigrusru - ROSJANIE TRENOWALI w KLINGENTHAL

Rosyjska kadra skoczków odbyła w niemieckim Klingenthal przedsezonowe zgrupowanie na obiekcie Vogtlandarena. W związku ze zbliżającym się sezonem sztab szkoleniowy przeprowadzał ostatnie przygotowania i w Niemczech obecna była cała drużyna. Na skoczni w Klingenthal wraz z Rosjanami trenowali Czesi, Niemcy i Polacy.

Nad całością zgrupowania Rosjan czuwali trenerzy, m.in. Siergiej Zubkow i Aleksander Arefiew. Najlepiej na obiekcie HS 140 (K-125) spisywał się Anton Kaliniczenko, który w jednej z prób skoczył aż 145,5 metra. Przypomijmy, że oficjalny letni rekord na Vogtlandarena wynosi 143,5 metra i należy do Gregora Schlierenzauera i Kamila Stocha. 

Drugie miejsce w wewnętrznej rywalizacji Rosjan zajął Ilia Rosliakow, a trzeci był Denis Korniłow. Kolejne miejsca zajęli: 4. Petr Czaadajew, 5. Dimitry Vassiliev, 6. Aleksander Sardyko, 7. Dimitry Ipatow, 8. Ilmir Hazetdinov, 9. Alexey Romashov i 10. Roman Trofimow.

Warunki nie ułatwiały skoczkom treningów, w czasie zgrupowania spadł śnieg, który wspólnymi siłami - ekipy wraz z obsługą skoczni - musiały odgarniać. 

Rosyjski zespół już na 17 listopada zaplanował podróż do Lillehammer, gdzie po treningach wyłonieni zostaną najlepsi skoczkowie, którzy będą reprezentować kraj podczas inauguracji Pucharu Świata.

Źródło: skijumpingrus.ru

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz