You are currently viewing SIMON AMMANN: SEZON LETNI BYŁ WSPANIAŁY

SIMON AMMANN: SEZON LETNI BYŁ WSPANIAŁY

ammann%20simi%20kata - SIMON AMMANN: SEZON LETNI BYŁ WSPANIAŁY

Dla Simona Ammanna nadchodzący sezon będzie przedostatnim w jego wspaniałej karierze. Szwajcar wierzy, że po dobrych występach w Letniej Grand Prix, gdzie w Wiśle i Hakubie zajmował drugą pozycję, formę z lata uda mu się utrzymać również w sezonie zimowym.

{jcomments on}

 

-"Sezon letni był dla mnie wspaniały, choć nie ukrywam, że chciałbym powalczyć o coś więcej w całym cyklu LGP. Teraz muszę ciężko pracować, żeby forma przyszła również w sezonie zimowym."- podsumował sezon letni Ammann.

Szwajcar osiągnął prawie wszystko co może zdobyć skoczek narciarski. Wygrał 20 konkursów Pucharu Świata oraz zdobył jedną Kryształową Kulę, Jest czterokrotnym mistrzem olimpisjkim oraz mistrzem świata. W jego dorobku brakuje jedynie zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni.

-"Od kilku sezonów zawsze przed tymi zawodami byłem uważany za faworyta. Troche mnie to peszyło. W tym sezonie do Turnieju Czterech Skoczni podejdę z dystansem, żeby nie brać na siebie niepotrzebnej presji. Może dzięki temu radość po ewentualnym zwycięstwie będzie większa"-powiedział Simon Ammann.

W ostatnich tygodniach grafik Ammanna jest bardzo napięty. Oprócz przygotowań do nadchodzącego sezonu Szwajcar kończy kurs pilota. Przed kilkoma dniami zdał test teoretyczny, a być może jeszcze przed inauguracją Pucharu Świata podejdzie do egzaminu praktycznego.

Podziel się:

Dodaj komentarz