APOLONIUSZ TAJNER z WIZYTĄ NA UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM

APOLONIUSZ TAJNER z WIZYTĄ NA UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM

tajner apoloniusz as - APOLONIUSZ TAJNER z WIZYTĄ NA UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM

W środę 7 listopada w gmachu Uniwersytetu Jagiellońskiego prezes PZN – Apoloniusz Tajner przedstawił plany dotyczące organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie w 2022 roku. Celem wykładu było także zaprezentowanie sposobu funkcjonowania oraz pracy Polskiego Związku Narciarskiego. Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród studentów UJ.

Na początek prezes PZN omówił po krótce plany związane z przeprowadzeniem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie w 2022 roku. Większość czasu Apoloniusz Tajner poświecił jednak na to, aby ukazać studentom w jakim sposób funkcjonuje i na czym głównie opiera się praca związku narciarskiego. Między innymi przedstawił strukturę oraz główne cele PZN. Mówił także o infrastrukturze narciarskiej i powstających grupach szkoleniowych w najbliższym sezonie. Oprócz tego wspomniał również o historii narciarstwa w Polsce.

Największą ciekawość wzbudziły wśród słuchaczy plany potencjalnej realizacji przyszłorocznych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Na koniec można było zadawać pytania, które wśród studentów kierunku „Zarządzanie w sporcie” dotyczyły przede wszystkim budżetu PZN oraz zysku z imprez organizowanych przez związek.

Całe to spotkanie było możliwe dzięki zaproszeniu Apoloniusza Tajnera przez kierownika Katedry Zarządzania w Turystyce prof. dr hab. Małgorzaty Bednarczyk oraz dr Marka Zawartki.

Źródło: pzn.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz