ZMARŁ EDWARD CZOPOR – WYBITNY POLSKI DZIAŁACZ SĘDZIOWSKI

ZMARŁ EDWARD CZOPOR – WYBITNY POLSKI DZIAŁACZ SĘDZIOWSKI

znicz - ZMARŁ EDWARD CZOPOR - WYBITNY POLSKI DZIAŁACZ SĘDZIOWSKI

Jak poinformował portal pzn.pl, we wtorek (6 listopada) w wieku 74 lat zmarł Edward Czopor – międzynarodowy sędzia i działacz sędziowski. Przez 55 lat brał aktywny udział na zawodach, pełniąc różne funkcje sędziowskie i organizacyjne. Był współtwórcą Komisji Sędziowskiej w Zagórzu. Poświęcał się także wychowaniu nowego pokolenia sędziów. Wielokrotnie odznaczany przez władze sportowe za działalność sportową i sędziowską w pięciu dyscyplinach sportowych.

 

Edward Czopor urodził się 11.10.1938 roku w Sanoku. Był aktywnym i cenionym długoletnim działaczem społeczno-sportowym. Stopień narciarskiego sędziego klubowego zdobył już w wieku 18 lat. W 1960 został sędzią okręgowym, a funkcją sędziego okręgowego mógł pochwalić się w roku 1968. Od 2011 r. Sędzia Honorowy PZN.

Oprócz uprawnień sędziego narciarskiego posiadał również uprawnienia z innych dyscyplin jak np. w lekkoatletyce, tenisie ziemnym, czy łyżwiarstwie szybkim. Na terenie Sanoka, Zagórza i Krosna pełnił wiele funkcji kierowniczych w klubach sportowych i zarządach okręgowych.

Jako jeden z nielicznych sędziów narciarskich oprócz stopnia sędziego związkowego (państwowego) posiadał uprawnienia: wykładowcy, sędziego orzekającego skoki, kierownika biura obliczeń i delegata technicznego w skokach i biegach.

Otrzymał wiele odznaczeń sportowych za długoletnią i aktywną pracę w narciarstwie i innych dyscyplinach sportowych, m.in. złotą odznakę „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, odznakę honorową „Za Zasługi dla Województwa Krośnieńskiego” (l stopnia). Był założycielem i długoletnim Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej PZN w Zagórzu.

Zmarł w wieku 73 lat, 6 listopada 2012 r. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę 10 listopada w Sanoku o godzinie 12.

Źródło: pzn.pl

 

Podziel się:

Dodaj komentarz