You are currently viewing KADRA JAPOŃSKA PRZED SEZONEM ZIMOWYM

KADRA JAPOŃSKA PRZED SEZONEM ZIMOWYM

takeuchi taku kd - KADRA JAPOŃSKA PRZED SEZONEM ZIMOWYM

Tomoharu Yokokawa został trenerem japońskiej kadry A na wiosnę 2010 roku. Dzięki wprowadzeniu do Pucharu Świata i Letniego Grand Prix nowych twarzy oraz już tym bardziej doświadczonym skoczkom drużyna z kraju kwitnącej wiśni radzi sobie coraz lepiej czego przykładem jest postawa Taku Takeuchi, Daiki Ito, czy nowicjusza - Reruhi Shimizu.

Japoński szkoleniowiec w rozmowie z portalem berkutschi.com zapytany o szanse jego rodaków na ten sezon, odpowiedział – „Jestem przekonany, że szczególnie Taku jest w stanie osiągnąć dobre wyniki. Reruhi także ma potencjał, ale musimy być cierpliwi, ponieważ ten zawodnik nie ma jeszcze zbyt dużo doświadczenia. Oczywiście możemy się po nich spodziewać wygranych w Pucharze Świata."

Wypowiedział się również na temat braku Daiki Ito w sezonie letnim – „Daiki trenował cały czas w Japonii, próbując dostosować się do zmian dotyczących kombinezonów, ponieważ nie był w dobrej formie na początku lata."

Japońscy zawodnicy odbyli ostatnio trening w Hakubie, planują też potrenować na śniegu w Lillehammer, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Drużyna z Japonii na swój cel podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym we Włoszech obrała zdobycie medalu podczas konkursu drużynowego.

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz