MARTIN KÜNZLE z NADZIEJĄ o MŁODYCH SZWAJCARSKICH SKOCZKACH

MARTIN KÜNZLE z NADZIEJĄ o MŁODYCH SZWAJCARSKICH SKOCZKACH

kunzle martin bl - MARTIN KÜNZLE z NADZIEJĄ o MŁODYCH SZWAJCARSKICH SKOCZKACH

Szkoleniowiec kadry Szwajcarii – Martin Künzle, zajmuje się drużyną narodową tego kraju od wiosny 2008 roku. Gwiazdą Szwajcarów jest Simon Ammann, ale od pewnego czasu w zawodach najwyższej rangi pojawiają się również młodzi skoczkowie ze sporym potencjałem tacy jak Gregor Deschwanden czy Marco Grigoli.

Trener Szwajcarów zapytany o spodziewaną formę zawodników, tej zimy, odpowiada – „Mam nadzieję, że Gregor będzie kontynuował dobrą passę w sezonie zimowym. Jego technika jest stabilna, Gregor skakał na równym poziomie przez całe lato. Marco miał wzloty i upadki. Raz był dobry, raz przechodził fazę, w której nie szło mu zbyt dobrze.”

Künzle wyraża także nadzieję, że Deschwanden będzie w stanie od czasu do czasu wskakiwać do drugiej serii podczas konkursów. Według szkoleniowca obecność Simona Ammana pozytywnie wpływa na młodszych zawodników. Staje się on wzorem dla młodych zawodników w drużynie, a samego Ammanna również mobilizują dobre skoki kolegów.

Jeśli chodzi o Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym, Künzle wyraził pewnośc, że jeżeli w drużynie znajdzie się czwarty skoczek na przyzwoitym poziomie, to szwajcarska drużyna znajdzie się w finałowej „ósemce”.

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz