100 DNI DO MISTRZOSTW ŚWIATA W NARCIARSTWIE KLASYCZNYM VAL DI FIEMME 2013!

100 DNI DO MISTRZOSTW ŚWIATA W NARCIARSTWIE KLASYCZNYM VAL DI FIEMME 2013!

{jcomments on}val di fiemme MŚ2013 - 100 DNI DO MISTRZOSTW ŚWIATA W NARCIARSTWIE KLASYCZNYM VAL DI FIEMME 2013!Organizator Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym, włoskie Val di Fiemme rozpoczęło końcowe odliczanie do rozpoczęcia najważniejszej imprezy zbliżającego się sezonu 2012/2013. Licząc od dnia wczorajszego, 11 listopada 2012 roku, do ceremonii otwarcia pozostało jedynie 100 dni!
Organizatorzy spodziewają się reprezentantów ponad 50 krajów, którzy o zimowe medale będą walczyć w Val di Fiemme po raz trzeci od 1991 roku.

Pietro De Godenza, kierownik ekipy organizacyjnej mistrzostwa jest bardzo pewny siebie i przygotowań włoskiej miejscowości: „Szczerze mówiąc, nawet nie czuję, że jesteśmy tak blisko Mistrzostw. Pracujemy, spotykamy się, wprowadzamy ostatnie poprawki i odhaczamy ostatnie pozycje na naszej liście. Nie ma pośpiechu, całą drużyna jest spokojna, swoją drogą – chciałbym z całego serca podziękować wielkiej rzeszy wolontariuszy, którzy bardzo nam pomagają ze wszystkimi zadaniami. Nasza dolina i region Trentino na pewno skorzystają na wydarzeniu w 2013 r. Po Mistrzostwach obiekty sportowe zostaną ponownie użyte w różnych dziedzinach, nie tylko jako stadiony sportowe. (…) Starannie używaliśmy wszystkich zasobów tak, aby nie stracić pieniędzy, a przede wszystkim czasu. Teraz czekamy tylko na śnieg i zimne temperatury.”

Prace we Włoszech trwają. Na arenach do biegów i skoków narciarskich zostały ustawione tymczasowe obiekty, m.in. budynki dla zawodników, tymczasowe trybuny (w Lago di Tesero /biegi narciarskie/ pomieszczą około 1000 widzów). Podczas samych mistrzostw stadiony pomieszczą 50 tysięcy kibiców biegów narciarskich oraz 25 tysięcy sympatyków skoków narciarskich. Nie zabrakło również pomieszczeń dla mediów. Na stadionie biegowym stanęło 32 studia telewizyjne, a na terenie skoczni – 27.

Oficjalny serwis Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme.

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz