BĘDZIE POLSKO-CZESKI ODPOWIEDNIK TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI?

BĘDZIE POLSKO-CZESKI ODPOWIEDNIK TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI?

{jcomments on}wielka krokiew wm - BĘDZIE POLSKO-CZESKI ODPOWIEDNIK TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI?Podczas zbliżającego się Pucharu Świata 2012/2013 Polska będzie gościć skoczków narciarskich całego świata w dwóch miastach, w Wiśle i w Zakopanem. Na początku stycznia: 08-09.01.2013 – Wisła oraz 10-12.01.2013 – Zakopane, odbędą się dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Niewątpliwie będzie to historyczne wydarzenie dla skoków polskich i światowych.

Podobny układ konkursów ma być również w przyszłym sezonie, a od 2015 roku do zawodów w Polsce ma dołączyć czeski Harrachov. Takie wiadomości przywodzą na myśl prestiżowy, niemiecko-austriacki Turniej Czterech Skoczni. Czy zatem rozwój polsko-czeskiej współpracy pomoże w stworzeniu zawodów na miarę konkursów organizowanych na przełomie starego i nowego roku od 60 lat?

 

„Najważniejsze, że w końcu dogadaliśmy się z Czechami i wkrótce podpiszemy porozumienie. Od 2015 roku chcielibyśmy robić trzy Pucharu Świata w Polsce – dwa razy Zakopane i raz Wisła, a do tego także dwa konkursy w Harrachovie. Wszystko to odbywałoby się w osiem dni. Powstałoby zatem takie polsko-czeskie tournée. Jeżeli to nam się uda, to nasza siła oddziaływania w FIS jest na tyle duża, że taką imprezę powinniśmy obronić przynajmniej do 2020 roku” – powiedział dla Eurosport.onet.pl Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Organizacja takiego cyklu konkursów skoków narciarskich będzie nie lada gratką zarówno dla kibiców jak i dla samych skoczków narciarskich, a Polska i Czechy zdobędą uznanie na arenie międzynarodowej.

Źródło: Eurosport.onet.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz