You are currently viewing BUDOWA KROKIEWKI RUSZY DOPIERO W MARCU

BUDOWA KROKIEWKI RUSZY DOPIERO W MARCU

{jcomments on}krokiewka2 lublin1 - BUDOWA KROKIEWKI RUSZY DOPIERO W MARCU

Miesiąc temu do wiadomości publicznej została podana informacja o rychłym rozpoczęciu budowy skoczni Krokiewka 2 w Lublinie. Jeden z prekursorów lubelskich skoków, Maksymilian Furtak, mówił o otwarciu skoczni na przełomie starego i nowego roku. W dniu dzisiejszym serwis kurierlubelski.pl poinformował, że budowa obiektu rozpocznie się w marcu.

Nowa skocznia ma rozpocząć swoją działalność najwcześniej latem 2013 roku. Nie udało się skompletować wszystkich dokumentów, skoczkowie nadal czekają na pozwolenie na budowę. Dlatego też prace ruszą najwcześniej w marcu a pierwsze skoki skoczkowie oddadzą latem przyszłego roku. 

„Załatwienie wszystkich formalności, związanych z rozpoczęciem budowy, okazało się dłuższe niż się spodziewaliśmy” – przyznaje Maksymilian Furtak.

Zwolennicy skoków narciarskich z Lublina mówili o wprowadzeniu stalowej, a nie jak dotąd – drewnianej konstrukcji skoczni. Pojawiły się jednak problemy finansowe.

 „Od razu braliśmy pod uwagę dwa warianty. Wszystko przez koszty. Nie wiemy, czy będzie nas stać na postawienie skoczni ze stali. Orientacyjny koszt takiej budowy to 150 tys. zł, przy drewnianej konstrukcji nakłady wyniosłyby 50 tys. zł „– mówi Furtak.

Niezbędna jest w takim wypadku pomoc. Lubelscy zapaleńcy skoków narciarskich stworzyli specjalną ofertę dla sponsora. Zgłosiła się krakowska firma Inter Steel, która wykonała projekt i sfinansuje prace przy fundamentach.

„W ofercie zamieściliśmy nasze dotychczasowe dokonania i specyfikację nowego obiektu. Mamy już jednego sponsora, ale szukamy kolejnych. Mamy nadzieję, że nam się uda” – informuje Furtak.

Więcej na stronie Kuriera Lubelskiego.

Źródło: kurierlubelski.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz