You are currently viewing FINOWIE APELUJĄ O POMOC!

FINOWIE APELUJĄ O POMOC!

{jcomments on}niemela pekka fot.Kari Kuukka - FINOWIE APELUJĄ O POMOC!Niewątpliwie czasy gdy skoczkowie z Finlandii dominowali na skoczniach całego świata minęły. Martwi to kibiców oraz samych zawodników. Koszty związane z uprawianiem tej dyscypliny sportowej stale rosną a sponsorów ubywa. Również w ciężkiej sytuacji znaleźli się kombinatorzy norwescy z kraju Świętego Mikołaja. Powstał krótki film mający zwrócić uwagę na trudności w kadrze Pekki Niemeli.

Trudności finansowe na pewno ograniczają rozwój sportowy oraz możliwości treningowe. Brakuje nowego sprzętu, nie ma pieniędzy na zgrupowania, treningi, starty w międzynarodowych zawodach, zawodnicy z własnego portfela finansują swoje starty. Skoczkowie są zdesperowani dlatego wraz z trenerem, Pekką Niemelä nakręcili film by zwrócić uwagę na trudną sytuację w fińskich skokach. 

Film pokazuje drogę fińskiej kadry na trening. Stary bus w drodze na skocznię w Lahti psuje się. Skoczkowie są zmuszeni pchać pojazd do samego miejsca treningu. Na miejscu Finowie zamiast w hotelu odpoczywają w busie, smutni i zmęczenia, a trener łata dziury w kombinezonach. Przed treningiem Niemelä informuje, że posiada jedynie jedną parę nart. Następuje chwila konsternacji po czym Anssi Koivuranta mówi: „Trudno, będziemy skakać bez nart!"

 

 . 

Źródło:yle.fi / siol.net

Podziel się:

Dodaj komentarz