KAMIL STOCH dla SkokiPolska: CHCĘ OSIĄGNĄĆ WIĘCEJ NIŻ w ZESZŁYM SEZONIE

KAMIL STOCH dla SkokiPolska: CHCĘ OSIĄGNĄĆ WIĘCEJ NIŻ w ZESZŁYM SEZONIE

dsc 0002 - KAMIL STOCH dla SkokiPolska: CHCĘ OSIĄGNĄĆ WIĘCEJ NIŻ w ZESZŁYM SEZONIE

Kamil Stoch od kilku lat jest liderem polskiej kadry skoczków narciarskich. Jakie ma przeczucia na niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem zimowego sezonu 2012/2013, jakie stawia sobie cele i czy przystosował się do nowych kombinzezonów – oto co nam powiedział w Wiśle:

 

 

SkokiPolska: Jak czujesz się po ograniczonej liczbie występów latem, zważając na to, że sezon zimowy już lada dzień? 

Kamil Stoch: W tej chwili mogę powiedzieć, że brakowało mi trochę startów, natomiast takie było moje założenie i cel, aby dać głowie trochę odpocząć od rywalizacji, 'naładować baterie'. Teraz czuję się bardzo dobrze, także jak najbardziej czekam na zimowe starty.

SkokiPolska: Niedawno powiedziałeś, że po zajęciu 5. miejsca w PŚ 2011/2012, masz aspiracje, aby sięgać jeszcze wyżej.

Kamil Stoch: Zdecydowanie podtrzymuję to zdanie, ponieważ chcę się rozwijać w tym sporcie, osiągać coraz lepsze wyniki, także chęć bycia jeszcze lepszym niż w zeszłym sezonie, uważam – jest jak najbardziej na miejscu.

SkokiPolska: Czy w pełni przystosowałeś się już do nowych, kombinezonów?

Kamil Stoch: Ten przepis troszkę dał mi się we znaki na początku sezonu letniego. Miałem też trochę problemów z techniką skakania i nad tym głównie pracowałem. Teraz już jest wszystko dobrze, wszystko się unormowało i forma jest coraz lepsza. Bardzo pozytywnie patrzę na swoje poczynania na skoczni.

SkokiPolska: Jak zapatrujesz się na rywalizację na skoczniach mamucich, masz już pomysł na Vikersundbakken?

Kamil Stoch: Rzeczywiście, Vikersund nie jest łatwą skocznią, szcególnie w moim przypadku, nie rozpracowałem jej jeszcze zbyt dokładnie. Zobaczymy jak to będzie w tym roku, czy w ogóle tam pojedziemy. Jeżeli tak to mam nadzieję, z lepszą dyspozycją.

informacja własna

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz