NOWA – STARA TWARZ NA SKOCZNIACH NARCIARSKICH – REPREZENTANT… GRECJI!

NOWA – STARA TWARZ NA SKOCZNIACH NARCIARSKICH – REPREZENTANT… GRECJI!

{jcomments on}grecja flaga klearchos - NOWA – STARA TWARZ NA SKOCZNIACH NARCIARSKICH – REPREZENTANT… GRECJI!

Świat skoków narciarskich obiegła kilka dni temu niezwykła wiadomość. O wejście do rywalizacji w konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz zbliżających się Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme w 2013 roku walczył będzie skoczek reprezentujący… Grecję!

Nico Polichronidis, urodzony w 8 listopada 1989 roku, jest synem Niemki i Greka. Treningi rozpoczął w wieku 7 lat w klubie SC Oberstdorf, a skoki narciarskie śledził przed telewizorem już jako 3-latek! Reprezentował barwy naszych zachodnich sąsiadów w latach 2004-2011. Wśród trofeów jakie zdobył występując jako junior pod niemiecką flagą jest m.in. vice mistrzostwo Niemiec, które wywalczył mając 15 lat. Po raz pierwszy zadebiutował w zawodach międzynarodowych w 2004 roku podczas konkursu juniorskiego w Kranju. Najlepszym wynikiem na arenie międzynarodowej 23-latka jest występ w Pucharze Kontynentalnym w Pragelato, 14 marca 2009 roku i zajęcie 3-go miejsca.  

Od listopada tego roku Polichronidis postanowił reprezentować kraj swojego ojca, Grecję. W bazie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) widnieje już sylwetka Greka z poprawionymi danymi odnośnie narodowości. Jedyna przeszkodą w szybkim dotarciu do konkursów rangi Pucharu Świata jest konieczność startu w zawodach niższej klasy (FIS Cup, Puchar Kontynentalny) i zdobycie punktów, jednak głęboko wierzymy, że młodemu Grekowi uda się dobrze zaprezentować i stanąć do walki z najlepszymi.

Natomiast sprawa startu Nico w Val di Fiemme jest zdecydowanie bardziej otwarta. By móc wystartować we Włoszech zgodnie z regulaminem wystarczy mieć aktywny FIS Code czyli być zarejestrowanym w bazie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Starty Nico Polichronidisa w najbliższym sezonie będą historycznymi datami dla skoków narciarskich świata oraz samej Grecji.

Źródło: siol.net / nicesport.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz