You are currently viewing SZWAJCARZY PRZED INAUGURACJĄ PŚ

SZWAJCARZY PRZED INAUGURACJĄ PŚ

{jcomments on}ammann simi sp wm - SZWAJCARZY PRZED INAUGURACJĄ PŚDrużyna Szwajcarów ma w tym sezonie wysokie aspiracje. Najmocniejszym ogniwem w ich teamie jest niezawodny, czterokrotny złoty medalista olimpijski- Simon Ammann. Jednak nie tylko on jest nadzieją szwajcarskich skoków. Wzrasta potencjał dotyczący konkursów mieszanych.

 

We wtorek w Bernie odbyła się tradycyjna konferencja prasowa szwajcarskiej Federacji Narciarskiej. Martin Künzle, trener skoczków narciarskich, wytycza wysokie cele na nadchodzący sezon zimowy, szczególnie w stosunku do Ammanna:

„Simon ma ambicje wskoczyć na podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dla Gregora Deschwandena oraz Marco Grigoli głównym celem są klasyfikacje do finałowych trzydziestek."- mówi Künzle.

Lato było udane dla obu z nich. Deschwanden dobrze radził sobie w Ałmatach i Hakubie. Marco Grigoli musiał przez długi czas walczyć z problemami zdrowotnymi, ale jego trzynaste miejsce w Ałmatach może być dowodem na potencjał, jaki drzemie w tym skoczku.

Szwajcarzy chcą też ruszyć z nowym projektem, mającym na celu rozpropagowanie skoków narciarskich wśród dzieci i młodzieży.

„Chcemy rozreklamować skoki narciarskie i przeciwdziałać malejącej liczbie nowych zawodników. Możliwość trenowania z takimi skoczkami, jak Gregor Deschwanden oraz Marco Grigoli byłaby świetną zachętą dla chłopców i dziewczynek, interesujących się tą dyscypliną. Zawodnicy otrzymają w zamian niewielki dochód stały."- mówi Berni Schoedler.

Mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi szwajcarskie skoki narciarskie będą mogły w przyszłości poszczycić się kolejnym zawodnikiem na miarę Simona Ammanna.

Źródło:skispringen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz