You are currently viewing TAJNER POZYTYWNIE NASTAWIONY PRZED SEZONEM

TAJNER POZYTYWNIE NASTAWIONY PRZED SEZONEM

tajner apoloniusz as - TAJNER POZYTYWNIE NASTAWIONY PRZED SEZONEM

W ostatniej rozmowie z Eurosport.Onet.pl Apoloniusz Tajner,  prezes Polskiego Związku Narciarskiego, opowiedział o celach polskiej kardy skoczków na, zaczynający się już za tydzień (23 listopada), sezon Pucharu Świata.

Z radością stwierdził, że z roku na rok kadra zwiększa się. Przybywają nowi, młodzi, pełni zapału zawodnicy, którzy gotowi są pracować bardzo ciężko, by w końcu sięgnąć po najwyższe upragnione laury. Dodaje również, że ambicje skoczków wzrastają proporcjonalnie, do każdego odniesionego sukcesu.

 – Zawodnicy tacy jak Kot, czy Stoch, to już nie są skoczkowie, którym marzy się miejsce w „20”, czy nawet „10”. Oni z pewnością będą celowali w podium, bo przyzwyczaili się już stawać na nim w Letniej Grand Prix czy Pucharze Świata – powiedział Tajner.

Warto przypomnieć, że Kamil Stoch, obecny niepisany lider kardy, zajął w minionym sezonie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Depczący mu po piętach Maciej Kot wygrał w tym roku dwa konkursy Letniej Grand Prix, dzięki czemu uplasował się na piątym miejscu w klasyfikacji tej imprezy.

Optymistycznie nastawiony Apoloniusz Tajner wierzy, że wysiłki w końcu przyniosą upragnione efekty i zaowocują medalem naszej drużyny na mistrzostwach świata w Val di Fiemme.

- Liczę, że na mistrzostwa świata uda nam się złożyć czwórkę, która będzie znajdowała się w optymalnej formie. Wtedy nie powinny nam się zdarzać takie wpadki, jak w ostatnich trzech latach, kiedy jeden skok decydował o wypadnięciu z tej czołowej trójki. Coraz bardziej zatem realny wydaje się medal mistrzostw świata – podsumował prezes. 

 

 

źródło: onet.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz