You are currently viewing GORAN JANUS: CAŁY SEZON JEST WAŻNY DLA SŁOWEŃSKIEJ DRUŻYNY

GORAN JANUS: CAŁY SEZON JEST WAŻNY DLA SŁOWEŃSKIEJ DRUŻYNY

janus goran siol.net - GORAN JANUS: CAŁY SEZON JEST WAŻNY DLA SŁOWEŃSKIEJ DRUŻYNY

Goran Janus z kadrą narodową Słowenii współpracuje od 2011 roku i już w poprzednim sezonie było widać owoce tej pracy, również młodzi zawodnicy, tacy jak Peter Prevc, czy Jaka Hvala, zaczęli odnosić sukcesy i coraz częściej pojawiają się w konkursach Pucharu Świata.

Słoweński szkoleniowiec mówi – „Jak każdy trener, widzę pewne wyzwania i cele. Koniec końców chcę, aby moi chłopcy znaleźli się w czołówce. Ostatni sezon pokazał, że nasza drużyna jest w stanie konkurować z najlepszymi. Jednak narody takie jak Austriacy, Japończycy, Niemcy czy Norwedzy są wciąż o krok dalej. To liderzy w skokach narciarskich jeśli chodzi o skocznie i finanse, ale w Słowenii robimy staramy się ulepszyć również te aspekty”

Janus zapytany o przepis na sukces, odpowiada – „Komunikacja i organizacja to podstawy mojej pracy. W ostatnich latach dokonaliśmy zmian w systemie, nie tylko w obrębie kadry A, ale również pomiędzy kadrą A oraz innymi kadrami. (…) Mamy więc dobry poziom konkurencji w obrębie poszczególnych kadr, co przekłada się na szerszy wybór skoczków.”

Słoweński trener jako cel na ten sezon stawia się sobie pokazanie się od jak najlepszej strony w każdym konkursie i utrzymanie jak najlepszej formy przez cały czas, dlatego nie wyszczególnia żadnego z wydarzeń w tym sezonie. Uważa, że Puchar Świata, Turniej Czterech Skoczni oraz Mistrzostwa Świata są tak samo ważne.

Źródło: berkutschi.com

Dodaj komentarz