WERNER SCHUSTER o ASPIRACJACH KADRY NIEMIECKIEJ

WERNER SCHUSTER o ASPIRACJACH KADRY NIEMIECKIEJ

schuster werner kd - WERNER SCHUSTER o ASPIRACJACH KADRY NIEMIECKIEJ

Trener Werner Schuster rozpoczął współpracę z niemiecką kadrą narodową w 2008 roku. Wówczas jego zadaniem była próba renowacji drużyny, co udało mu się dzięki takim zawodnikom jak Richard Freitag, Severin Freund czy Andreas Wank.

  

Austriak mówi pozytywnie o osiągnięciach Andreasa Wanka z sezonu letniego, ale zaznacza, że ważniejsze są pojedyncze zwycięstwa w konkursach niż wygrana klasyfikacji. Dodaje też, że takie osiągnięcie jak zwycięstwo w LGP wpływa dobrze nie tylko na zawodnika, ale i na resztę drużyny.

Szkoleniowiec odpowiada również na pytanie związane z powrotem Severina Freunda do skakania „Może trenował więcej, ponieważ dzienny program przy rehabilitacji jest nawet bardziej rygorystyczny niż normalny dzień treningowy. W końcu chodzi o powrót do formy po kontuzji. Severin otrzymał najlepszą możliwą pomoc w Medical Park Bad Wiessee. Współpraca z lekarzami, kadrą szpitalną a zawodnikiem była wzorowa.”

Schuster zaznacza, że świat skoków wchodzi właśnie w ważny okres, najbliższe trzy sezony są wypełnione ważnymi wydarzeniami sportowymi (MŚ w Predazzo, IO w Soczi, MŚ w Falun) i nie ukrywa, że jego celem jest zdobycie medali na tych właśnie imprezach sportowych.

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz