CLINT JONES: AMERYKANIE BĘDĄ SKAKAĆ w PUCHARZE ŚWIATA

p>
<p style= - CLINT JONES: AMERYKANIE BĘDĄ SKAKAĆ w PUCHARZE ŚWIATAClint Jones pięć lat temu rozpoczął swoją karierę trenerską jednak dopiero w 2010 roku powstała organizacja USA Ski Jumping, która pomaga w pełni rozwijać się skoczkom z Ameryki. Drużyna zza oceanu jest kadrą bardzo młodą, najstarszy zawodnik Nick Alexander ma dopiero 24 lata, należy wspomnieć, że skoczkowie osiągają coraz lepsze rezultaty.

Amerykański trener mówi o tym, że sezon letni był najlepszym sezonem letnim dla skoczków ze Stanów Zjednoczonych od kilku lat. Zawodnicy zajmowali miejsca w 30 podczas Letniego Grad Prix oraz miejsca w 10 podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego.

Jones wspomniał kilka dni temu o przygotowaniach drużyny przed Pucharem Świata – „Po Flaming Leaves w Lake Placid mieliśmy niezbędną przerwę. Skakaliśmy też na igielicie w Park City w oczekiwaniu na niższe temperatury." Dowiadujemy się również czego można się spodziewać po Amerykanach – „Ponieważ Anders Johnson i Peter Frenette mieli dość dobry sezon letni, a okres kwalifikacji do Igrzysk 2014 już się rozpoczął, większość zimy spędzimy, skacząc w Pucharze Świata. Obecne planujemy przerwę w połowie stycznia. Oczywiście ten program może ulec zmianie zależnie od tego, jak chłopcy będą skakać oraz jakie będą morale drużyny. To długi sezon zimowy. Jestem przekonany, że jeśli nasi zawodnicy będą dobrze skakać, konkurowanie przez dłuższy okres nie sprawi im problemu."

Szkoleniowiec nie dostrzega w życiu w ciągłej podróży żadnych problemów, spory są nieuniknione, jednak zawodnicy potrafią się dogadać między sobą, a i z Jones'em również, w tym sezonie dołączą do nich także Kanadyjczy: MacKenzie Boyd – Clows i Matthew Rowley.


Źródło: bekutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz