FINOWIE CHCĄ POWRÓCIĆ DO WALKI o MEDALE

FINOWIE CHCĄ POWRÓCIĆ DO WALKI o MEDALE

larinto ville - FINOWIE CHCĄ POWRÓCIĆ DO WALKI o MEDALE

Pekka Niemalä jest szkoleniowcem drużyny fińskiej od 2010 roku, niestety od kiedy zawodnicy tacy jak Janne Ahonen czy Harri Olli zakończyli karierę, kadra narodowa boryka się z nie lada problemami. Bardzo mozolnie wyrastają zawodnicy, którzy są zdolni przywrócić Finlandii dawną świetność.

„Tak, można powiedzieć, że mieliśmy trudne czasy. Tuż po podwójnej wygranej w grudniu 2010 r. straciliśmy pięciu z naszych najlepszych zawodników, a drużyna borykała się z problemami finansowymi. Jednak najważniejsze dla mnie i naszej drużyny jest, to że patrzymy do przodu i nie pozostawiamy miejsca na negatywne myślenie. Codziennie wykorzystujemy całą naszą energię. (...) Mam nadzieję, że znów osiągniemy dobre wyniki w Pucharze Świata, a Larinto i Happonen po raz kolejny pokażą najlepsze występy. Obaj zawodnicy ciężko pracowali nad powrotem, podobnie jak Koivuranta, chociaż ten zawodnik nie skakał przez około dwa miesiące. Mam nadzieję, że wkrótce wróci, ponieważ także on ma dużo potencjału. Mam nadzieję, że w kadrze A pojawią się nowe talenty zdolne do konkurowania z najlepszymi. Pomijając wszystkie trudności wciąż marzę o medalu olimpijskim." – powiedział fiński szkoleniowiec.

Niemalä wspomina również o odbudowie formy przez zawodników kontuzjowanych, większość fińskich skoczków borykała się problemami zdrowotnymi lecz teraz wszystko zdaje się wracać do normy. Pochwalił również Janne Happonena – „Tego lata po raz pierwszy od czterech lat odbywał pełny trening i zdaje się być na dobrej drodze, jeśli chodzi o kondycję fizyczną. Poziom jego skoków jest coraz bardziej wyrównany. Jestem dumny z pracy z Janne jako główny trener kadry narodowej oraz osobisty trener w Kuopio." 

Głównym celem Finów są Igrzyska Olimpijskie w Soczi oraz MŚ w Lahti w 2017 roku, jednak Pekka Niemelä nie zapomina o ważnych wydarzeniach w tym sezonie takich jak MŚ w Predazzo czy Turnieju Czterech Skoczni.

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz