You are currently viewing ADAM MAŁYSZ dla Eurosportu: „PIERWSZY KONKURS TO ZAWSZE WIELKA NIEWIADOMA”
Adam Małysz, fot. Bartosz Leja

ADAM MAŁYSZ dla Eurosportu: „PIERWSZY KONKURS TO ZAWSZE WIELKA NIEWIADOMA”

malysz adam sp wm - ADAM MAŁYSZ dla Eurosportu: "PIERWSZY KONKURS TO ZAWSZE WIELKA NIEWIADOMA"Już jutro rozpocznie się Puchar Świata, na który wszyscy czekali. Piątkowe zawody to pierwszy w historii sezonu zimowego konkurs mieszany, gdzie w każdym zespole wystąpią dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Wielkie nadzieje rozniecili w nas reprezentanci Polski, którzy w piątkowe przedpołudnie staną do walki o kwalifikacje do konkursu głównego.

Pierwszy zimowy weekend ze skokami narciarskimi zapowiada się więc niezwykle interesująco, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że najbardziej interesujące konkursy będzie komentował dla Eurosportu Adam Małysz.
Mistrz z Wisły zwraca uwagę na fakt, iż pierwsze konkursy zawsze są wielką niewiadomą.
Pierwszy konkurs w Pucharze Świata to zawsze wielka niewiadoma. Trudno jest powiedzieć, w jakiej formie są zawodnicy na tle innych. Do tego bardzo często na inaugurację, kiedy miała ona miejsce jeszcze w Kuusamo, wyniki były wypaczone przez wiatr. W Lillehammer powinno być lepiej. – mówi Małysz.
Polska nie wystartuje w konkursie mieszanym, na czym stracimy nie tylko my, ale również inne reprezentacje – Z jednej strony fajnie, że kobiety zaczynają rywalizować w Pucharze Świata, z drugiej strony niektóre reprezentacje, w tym Polska, na tym tracą, bo nie mają jeszcze tak dobrze skaczących kobiet i nie wystawią drużyny. Stracimy więc punkty Pucharu Świata, które są w tych konkursach dzielone pomiędzy kobiety i mężczyzn.-podsumował najlepszy polski skoczek w historii.

Warto przypomnieć, że Małysz będzie komentował konkursy skoków narciarskich w Eurosporcie.

 

źródło: Eurosport.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz