WALTER HOFER: „SKOKI POPULARNE JAK NIGDY!”

WALTER HOFER: „SKOKI POPULARNE JAK NIGDY!”

hofer walter sp wm - WALTER HOFER: "SKOKI POPULARNE JAK NIGDY!"Nowy sezon to także okazja do rozmów z ludźmi świata skoków. Serwis Berkutschi.com zapytał dyrektora Pucharu Świata, Waltera Hofera, jak określiłby nowy sezon w pięciu słowach? „Sportowcy, atmosfera, atrakcje, widownia, aerodynamika!”

Walter Hofer wydaje się być niezmiennym optymistą, mówiąc o rozpoczynającym się jutro sezonie zimowym. Zauważa, że skoki narciarskie cieszą się wielką popularnością. – Skoki są teraz popularne jak nigdy! W Austrii i Niemczech, Norwegii i Japonii, a także w Polsce i Słowenii. Liczba widzów na naszych arenach jest imponująca! Dziesiątki tysięcy fanów śledzi konkursy na stronach internetowych, miliony przed telewizorami, tydzień po tygodniu.
W rozmowie z Berkutschi.com, dyrektor PŚ wspomniał o ewolucji skoków narciarskich na przełomie ostatnich dwudziestu lat. – Modyfikacje związane z wyposażeniem zawsze były tworzone, by poprawić bezpieczeństwo i sprawiedliwość zawodów.
Nowy sezon to także nowe kombinezony, o których było tak głośno. Były sprzeciwy i protesty zawodników. Ostatecznie wszyscy doszli do porozumienia.
–Odkąd część atletyczna w skokach znów staje się ważniejsza, oczekujemy większej zmienności między potencjalnymi zwycięzcami. Oprócz czołowych narodowości, nowe kraje i drużyny udowodniły, że celują w samą czołówkę. –mówi Hofer.

Sezon 2012/13 to także sezon Mistrzostw Świata w Val di Fiemme. Hofer uważa, że nie ma się czym martwić, ponieważ skocznie są odnowione i świetnie przygotowane do wielkiego wydarzenia. – Pozwolę sobie zacytować slogan: „Bądź tam, spotkajmy się i świętujmy!”

 

Źródło: Berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz