ADAM MAŁYSZ dla Rzeczpospolitej: „TĘSKNIĘ ZA SKOKAMI w MĄDRY SPOSÓB”
Adam Małysz (fot. Kata Deak)

ADAM MAŁYSZ dla Rzeczpospolitej: „TĘSKNIĘ ZA SKOKAMI w MĄDRY SPOSÓB”

maysz adam kata - ADAM MAŁYSZ dla Rzeczpospolitej: "TĘSKNIĘ ZA SKOKAMI w MĄDRY SPOSÓB"

Adam Małysz w wywiadzie dla portalu rzeczpospolita.pl mówi o świeżo rozpoczętym sezonie Pucharu Świata, o swojej nowej pasji czyli rajdach oraz o zmianach jakie nastąpiły w jego życiu po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego.

 

Były Polski zawodnik opowiada o swoich odczuciach związanych z zakończeniem kariery. Orzeł z Wisły wyraźnie utwierdza siebie oraz kibiców w przekonaniu, że podjął odpowiednią decyzję w odpowiednim czasie i nigdy jej nie żałował. Jest zbyt pochłonięty treningami. Według byłego skoczka ważne jest, że nie zwlekając, praktycznie od razu po zakończeniu kariery w skokach, zaczął swoją przygodę z jazdą w rajdach. „Za skokami tęsknię. Ale w mądry sposób. Jestem pogodzony ze sobą, ani razu po zakończeniu kariery nie pomyślałem, że wolałbym być na rozbiegu, a nie w samochodzie rajdowym” – mówi.

Małysz wspomina także o współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim, z trenerami i zawodnikami z Polski. Orzeł z Wisły jest czasami obecny na treningach w Wiśle i Szczyrku, pomagał w planowaniu przygotowań do sezonu. Dodaje, że kilka z jego pomysłów wykorzystano w czasie szkolenia, a gdy trenerzy poproszą, także jest chętny do pomocy. Jak się okazuje, młodzi skoczkowie nie są skorzy do proszenia Adama o pomoc, jedynym zawodnikiem, który korzysta z porad Mistrza jest Piotr Żyła.

Były skoczek mówi także, na jakich zawodach w tym sezonie planuje być obecny. Niestety nie zobaczymy go w Wiśle ani w Zakopanem, ale chce być uczestnikiem Mistrzostw Świata w Predazzo, jako osoba wspierająca Polską kadrę.

Małysz bardzo pozytywnie mówi o Kamilu Stochu, uważa, że zawodnik ma realne szanse na podium w Pucharze Świata. Na zakończenie podał swoje typy na nadchodzący sezon. Wiślanin stwierdził, że o Kryształową Kulę powalczą bez wątpienia Austriacy – mimo ich słabszego sezonu letniego, a także Norwegowie, Niemcy, Japończycy, nie skreśla też Simona Ammanna oraz oczywiście Kamila Stocha.

Czytaj więcej na portalu rzeczpospolita.pl

Źródło: rzeczpospolita.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz