You are currently viewing LILLEHAMMER: KRANJEC ZWYCIĘŻA W KWALIFIKACJACH, SZEŚCIU POLAKÓW W KONKURSIE

LILLEHAMMER: KRANJEC ZWYCIĘŻA W KWALIFIKACJACH, SZEŚCIU POLAKÓW W KONKURSIE

kranjec%20robert%20kd - LILLEHAMMER: KRANJEC ZWYCIĘŻA W KWALIFIKACJACH, SZEŚCIU POLAKÓW W KONKURSIE

Robert Kranjec okazał się najlepszy w dzisiejszych kwalifikacjach przed konkursem na dużej skoczni w Lillehammer (HS 138). W konkursie zobaczymy  „szóstkę” naszych reprezentantów, jednak w eliminacjach spisali się co najwyżej przeciętnie.

Słoweniec uzyskał 138 metrów i notę 140,7 pkt. Za Kranjcem uplasowali się kolejno Andreas Kofler– 137 m (139,6 pkt) i Richard Freitag– 138, 5 m (137,7 pkt). Obiecująco przed konkursem zaprezentowali się także Simon Amman, Jaka Hvala, Wolfgang Loitzl, Noriaki Kasai.

W konkursie polska kadra wystąpi w komplecie. Jednak w kwalifikacjach nasi reprezentanci nie zachwycili: najlepszy z nich Maciej Kot był 18. (133 m). Kolejne miejsca zajęli: Krzysztof Miętus (19), Bartłomiej Kłusek (27), Dawid Kubacki (34), Kamil Stoch (36) i Piotr Żyła (39). Liczymy, że „biało- czerwoni” zaprezentują w konkursie lepszą formę.

Z najlepszej dziesiątki, która nie musiała kwalifikować się do konkursu, najlepiej wypadli Anders Bardal (najdłuższy skok- 142 m), Thomas Morgenstern i Andreas Wellinger (136,5m).

Zdyskalifikowani zostali Emmanuel Chedal i Andreas Wank. Szczególnie ten drugi ma czego żałować- uzyskał świetne 136 metrów i z pewnością liczyłby się w konkursowej walce o zwycięstwo.

Pełne wyniki kwalifikacji są TUTAJ.

 

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz