CHIKA YOSHIDA – DYREKTORKA PŚ KOBIET o WSPÓLNYCH KONKURSACH SKOCZKIŃ i SKOCZKÓW
Chika Yoshida, fot. FIS

CHIKA YOSHIDA – DYREKTORKA PŚ KOBIET o WSPÓLNYCH KONKURSACH SKOCZKIŃ i SKOCZKÓW

yoshida chika - CHIKA YOSHIDA - DYREKTORKA PŚ KOBIET o WSPÓLNYCH KONKURSACH SKOCZKIŃ i SKOCZKÓW

W ciągu ostatnich kilku lat w kobiecych skokach narciarskich nastąpił znaczący rozwój i wzrost popularności. Nazwiska najlepszych skoczkiń poznaje coraz więcej fanów tego sportu. Kobiety rywalizują w ramach Mistrzostw Świata (Liberec 2009, Oslo 2011), Pucharu Świata (sezon 2011/2012), a już w 2014 roku – Igrzysk Olimpijskich. W wywiadzie z portalem eurosport.onet.pl, Dyrektorka PŚ Kobiet FIS – Chika Yoshida opowiada o procesie rozwoju skoków kobiet i kwestiach organizacyjnych z tym związanych.

 

Chika Yoshida uważa, że wspólne konkursy kobiet i mężczyzn są bardzo korzystne dla skoczkiń i przedstawia plany „wspólnych weekendów pucharowych pań i panów: „Odbył się już w tym sezonie konkurs Pucharu Świata drużyn mieszanych na olimpijskiej skoczni w Lillehammer. W 2012 roku w tych samej miejscowości, chociaż w oddzielnych konkursach, skakać będą w Soczi 8 i 9 grudnia, a potem kobiety czekają już samodzielne zawody w Ramsau 14 grudnia. Ponownie w tym samym miejscu co mężczyźni będą rywalizowały w przyszłorocznych zawodach w Trondheim 15 marca i w finale pucharowej rywalizacji w Oslo trzy dni później. W sumie w 2013 roku zawodniczki wezmą udział dwanaście razy w pucharowych imprezach.”

Chcę przede wszystkim zachęcić wszystkich organizatorów w skokach narciarskich mężczyzn, aby aktywniej działali na rzecz skoków kobiet. Potrzeba nam większej widowni, która zmobilizuje uczestniczki. Niepoślednią rolę w realizacji tych planów mogą odegrać transmisje telewizyjne.” – podkreśla Japonka.

Więcej można przeczytać na eurosport.onet.pl

Źródło: eurosport.onet.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz