You are currently viewing NOWE SKOCZNIE w NIŻNYM TAGILE GOTOWE NA PRZEŁOMIE ROKU

NOWE SKOCZNIE w NIŻNYM TAGILE GOTOWE NA PRZEŁOMIE ROKU

nizny tagil ski line.info peterriedel - NOWE SKOCZNIE w NIŻNYM TAGILE GOTOWE NA PRZEŁOMIE ROKU

Jak poinformował portal tramplin.perm.ru, na przełomie roku zostaną oddane do użytku nowe skocznie narciarskie w miejscowości Niżny Tagił. Kompleks skoczni będzie zawierał obiekty K-120 i K-90, co będzie wpisywało się w znaczący rozwój bazy szkoleniowej w Rosji w ostatnich latach.

 

Dzisiaj pod przewodnictwem gubernatora regionu Sverdlovsk oraz szefa skoków narciarskich w Rosji – Vladimira Slavskiego odbyło się spotkanie z gospodarzami obiektów. Wspólnie ustalono, że skocznia K-120 będzie gotowa do oddania pierwszych skoków już około 20 grudnia 2012 roku, natomiast obiekt normalny K-90 zostanie przekazany do połowy stycznia 2013 roku. W związku z tym już od lutego w Niżgnym Tagile będą mogły odbywać się zgrupowania kadr skoczków. Poza powyżej wymienionymi skoczniami dostępne mają być także obiekty K-60 i K-40.

Skocznie „Tramplin Stork” w Niżnym Tagile mają służyć rosyjskim skoczkom w czasie przygotowań do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi (2014). W ostatnich miesiącach w Rosji zostały oddane do użytku także obiekty w Czajkowskim i olimpijskie w Soczi.

Źródło: tramplin.perm.ru

Podziel się:

Dodaj komentarz