You are currently viewing PREMIER TUSK: WSPIERAM IDEĘ ORGANIZACJI ZIMOWYCH IGRZYSK OLIMPIJSKICH w POLSCE

PREMIER TUSK: WSPIERAM IDEĘ ORGANIZACJI ZIMOWYCH IGRZYSK OLIMPIJSKICH w POLSCE

tusk premier - PREMIER TUSK: WSPIERAM IDEĘ ORGANIZACJI ZIMOWYCH IGRZYSK OLIMPIJSKICH w POLSCE

Premier Donald Tusk zapowiedział, że będzie wspierał ideę organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku w Polsce i na Słowacji. Zaznaczył jednak, że to, czy Polska wystartuje jako kandydat w wyścigu o organizację największej zimowej imprezy sportowej uzależnione jest od dokładnej analizy finansowej. Na ten moment wydaje się, że pomysł jest blisko wsparcia rządowego. Decyzja ma zapaść już w grudniu.

 

"Będę wspierał na Radzie Ministrów samą ideę, aby Kraków, Zakopane, Śląsk i Chopok, mówimy tutaj o słowackim partnerze, żebyśmy wspólnie wystąpili o organizację olimpiady. Rozstrzygające będzie to, ile nas będzie to kosztowało w tych dość krytycznych latach." - zapowiedział Prezes Rady Ministrów. Konsultacje w tej kwestii mają być prowadzone z Ministrem Finansów - Jackiem Rostowskim. Wszystko jest uzależnione od tego, czy Polskę stać na takie wydatki. "Mam nadzieję, że tak i wtedy podjęlibyśmy decyzję pozytywną" - zaznaczył Donald Tusk.

Zimowe Igrzyska 2022 miałyby się odbyć w Krakowie, Zakopanem, na Śląsku i na Słowacji. Premier powiedział, że jest już po pierwszych rozmowach z przedstawicielami małopolskiego samorządu i parlamentarzystami. Jak twierdzi, można się spodziewać dużego wsparcia środowisk lokalnych i samorządowców.

O pomyśle organizacji ZIO w Polsce pisaliśmy już na łamach naszego portalu TUTAJ.

Źródło: gazeta.pl / eurosport.onet.pl

 

Podziel się:

Dodaj komentarz