ŁUKASZ KRUCZEK dla RZECZPOSPOLITEJ: „KAMIL ZAWSZE WRACA”

ŁUKASZ KRUCZEK dla RZECZPOSPOLITEJ: „KAMIL ZAWSZE WRACA”

kruczek lukasz wislahg bl - ŁUKASZ KRUCZEK dla RZECZPOSPOLITEJ: "KAMIL ZAWSZE WRACA"

Inauguracja Pucharu Świata w norweskim Lillehamer nie przebiegła po myśli Polaków. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie tylko 12 punktów w dwóch konkursach. Trener naszej reprezentacji Łukasz Kruczek w wywiadzie dla portalu rzeczpospolita.pl opowiada o przyczynach tak słabej formy swoich podopiecznych, formy Kamila Stocha, a także o pomocy ze strony Adama Małysza.

 

Po odniesieniu sportowej porażki, jaką były konkursy w Lillehammer polscy skoczkowie zostali w Norwegii, aby przez dwa dni móc spokojnie potrenować. Zadaniem sztabu szkoleniowego było znalezienie przyczyny słabych występów. Łukasz Kruczek dopatruje się przyczyn słabego wyniku w nowych kombinezonach.

– „To może nie jest stuprocentowa pewność, ale jesteśmy dużo mądrzejsi. Przede wszystkim ostatnia zmiana przepisów dotyczących kombinezonów, to, że je po sezonie letnim poszerzono o 2 centymetry okazała się istotniejsza, niż przypuszczaliśmy. Nowe stroje testowaliśmy w Lillehammer podczas ostatniego tygodnia przed zawodami, gdy warunki były ekstremalnie trudne. Wiało z tyłu, bardzo mocno, co wymusza skoki pasywne, bez agresji w locie. Bo gdy wieje z tyłu, trzeba przede wszystkim dbać o wysokość. Podobny problem jak my mieli w zawodach Czesi, którzy byli z nami w ubiegłym tygodniu. I to mi podpowiada, że taka może być przyczyna.”

Kibiców skoków narciarskich szczególnie zmartwiła postawa naszego lidera Kamila Stocha, który zdobył tylko 1 punkt. Trener naszej kadry o formę Stocha jest spokojny

– „Pamiętajmy, że Kamil miał przez całe lato duży problem. Dopiero we wrześniu złapał to czucie, które pozwala myśleć o dalekich lotach. Ale powtórzę za Hannu Lepistoe: Kamil to taki zawodnik, który zawsze wróci. On musi sobie po prostu pewne sprawy wyregulować, ale gdy znowu złapie to coś, nabierze swobody i będzie dobrze.”

Trener Kruczek opowiedział również o pomocy ze strony Adama Małysza, który po konkursach w Lillehamer zaoferował swoją pomoc, ale bez „wchodzenia trenerowi w parade”.

-„Jesteśmy w stałym kontakcie, rozmawialiśmy przed konkursami i po nich. Adam nie wchodzi w paradę, takie spojrzenie z boku bywa bezcenne. Korzystamy i będziemy korzystać z jego rad.”

Cały wywiad z trenerem Łukaszem Kruczkiem można przeczytać na portalu rzeczpospolita.pl

źródło: rzeczpospolita.pl

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz