You are currently viewing MIKA KOJONKOSKI z NADZIEJĄ o FIŃSKICH SKOKACH

MIKA KOJONKOSKI z NADZIEJĄ o FIŃSKICH SKOKACH

kojonkoski mika skiforbundethopp - MIKA KOJONKOSKI z NADZIEJĄ o FIŃSKICH SKOKACH

Pomimo trudnej sytuacji fińskich skoków związanej z kontuzjami Janne Happonena i Anssi Koivuranty, słabą formą pozostałych kadrowiczów i problemami finansowymi, optymistą nadal jest były trener Finów i Norwegów – wybitny szkoleniowiec – Mika Kojonkoski. Wyraził on nadzieję, że po znaczących kłopotach, dla fińskich skoków znowu zaświeci słońce.

 

„Publiczny wizerunek naszych skoków bardzo ucierpiał w ostatnich latach z powodu ubogich w sukcesy sezonów oraz trudności finansowych. Było także sporo kontuzji.” – powiedział Kojonkoski. 

„Mamy jednak spory potencjał związany z naszymi skoczkami. Można się spodziewać, że pokażą oni to już wkrótce. Wspaniałe jest także to, że w końcu zaczęliśmy pracować aby przywrócić fińskim skokom taki poziom, jaki reprezentowaliśmy przed laty.” – optymistycznie stwierdził Fin.

Biorąc pod uwagę ogromne doświadczenie trenerskie Kojonkoskiego w skokach narciarskich i wiele sukcesów, które odnosili jego podopieczni, można zacząć poważnie zastanawiać się, co miał na myśli. Czyżby rzeczywiście fińskie skoki miały odbić się od dna? Zwiastuny tego będziemy mogli zobaczyć już w czasie zbliżającego się weekendu, kiedy to właśnie w Finlandii (Kuusamo) odbędą się zawody Pucharu Świata.

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz