SKOCZNIA „ANTOŚ” w SZCZYRKU ZOSTAŁA ZBURZONA

SKOCZNIA „ANTOŚ” w SZCZYRKU ZOSTAŁA ZBURZONA

antos szczyrk - SKOCZNIA "ANTOŚ" w SZCZYRKU ZOSTAŁA ZBURZONA

Jak poinformował portal WinterSzus.pl słynna skocznia „Antoś” (K-17 / HS 21) znajdująca się w Szczyrku została wyburzona. Obiekt został zdemontowany orzez właściciela terenu, na którym się znajdowała, a na jej miejscu ma pojawić się wyciąg narciarski. Na „Antosiu” zaczynało karierę wielu młodych zawodników, bardzo często skocznia była wykorzystywana do szkolenia dzieci i juniorów. 

 

 

Skocznia w Szczyrku wyrożniała się charakterystycznym typem rozbiegu. Od 2004 roku funkcjonował na nim tak zwany rozbieg krążkowy. Zamiast tradycyjnych torów najazdowych, skoczkowie zjeżdżali po rolkach. Wraz z obecnością igielitu na zeskoku, umożliwiało to skoki latem, bez potrzeby polewania rozbiegu wodą.

antos szczyrk skisprungschanzenagall - SKOCZNIA "ANTOŚ" w SZCZYRKU ZOSTAŁA ZBURZONA

„Inwestor uczciwie poinformował klub oraz burmistrza Szczyrku, o zamiarze rozebrania skoczni. Nakłady na modernizację obiektu byłyby znaczne i dlatego postanowiono zlikwidować niszczejącą skocznię, a stary igelit został oddany do utylizacji” – powiedziała prezes Sokoła Szczyrk, pani Urszula Śliwa-Gluza. Według nieoficjalnych informacji w Szczyrku w zastępstwie wyburzonego obiektu ma powstać mała skocznia, na której mogliby trenować najmłodsi.

Rekordzistą skoczni „Antoś” pozostanie Jakub Jurosz, który w sierpniu 2008 roku skoczył tutaj 19 metrów.

Więcej informacji i zdjęć na stronie WinterSzus.pl

Źródło: www.WinterSzus.pl

 

Podziel się:

Dodaj komentarz