You are currently viewing AUSTRIACY OCENIAJĄ KONKURS INDYWIDUALNY w KUUSAMO

AUSTRIACY OCENIAJĄ KONKURS INDYWIDUALNY w KUUSAMO

pointner%20alex%20kd - AUSTRIACY OCENIAJĄ KONKURS INDYWIDUALNY w KUUSAMO

Zawody Pucharu Świata w Kuusamo już za nami. Choć Austriacy nie mieli swojego skoczka na podium podczas wczorajszych zmagań to trener Alexander Pointner ocenia konkurs indywidualny pozytywnie. Z kolei Thomas Morgenstern nie potrafi odnaleźć przyczyny swojego słabego występu, po którym stracił prowadzenie w klasyfkiacji generalnej PŚ. Swoje skoki w Kuusamo ocenił również Gregor Schlierenzauer, który w sobote był czwarty.

{jcomments on}

Trener Pointner uważa, że jego podopieczni spisali się w zawodach indywidualnych bardzo dobrze. Szkoleniowiec reprezentacji Austrii dodaje również, że niewiele brakowało, aby Gregor Schlierenzauer stanął w sobote na podium.

"Konkurs indywidualny oceniam bardzo dobrze, podobnie jak cały weekend w Kuusamo. Wspaniale zaprezentował się Gregor Schlierenzauer, który otarł się o podium. Bardzo dobrze skakali też Wolfgang Loitzl oraz Andreas Kofler, który według mnie mógł walczyć o podium. Ogólnie jestem zadowolony ze wszystkich zawodników."-ocenił zawody w Kuusamo Alexander Pointner. 

Dużym rozczarowaniem we wczorajszych zawodach była postawa Thomasa Morgensterna, który nie zdołał awansować do drugiej serii konkursu. Konsekwencją słabego występu Austriaka było utracenie przez niego prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ na rzecz Severina Freunda.

"W tym momencie nie potrafie wyjaśnić dlaczego skoczyłem tak słabo. Mądrzejszy będe po dokładnej analizie mojej próby. Ogólnie wczoraj na skoczni czułem się dziwnie. Pierwsza faza lotu była dosyć dobra, ale później coś musiało się stać i zepsułem skok. Jestem niezadowolony, ale nie rozpaczam. Sezon dopiero się zaczął, a ja z optymizmem patrzę w przyszłość."-powiedział Morgenstern.

Zadowolony ze swoich skoków w sobotnich zawodach był też Gregor Schlierenzauer, który zajął czwarte miejsce.

"Jestem zadowolony z całego weekendu w Kuusamo. Ta skocznia to bardzo trudny obiekt, więc jestem jeszcze bardziej zadowolony. Do podium zabrakło mi niewiele, ale i tak się cieszę. Fakt, iż byłem w czołówce motywuje mnie na kolejne konkursy."- ocenił zawody w Finlandii Schlierenzauer.

źródło: skispringen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz