You are currently viewing DIMITRY VASSILIEV: „JESTEM GOTOWY NA BARDZO DOBRE SKOKI”

DIMITRY VASSILIEV: „JESTEM GOTOWY NA BARDZO DOBRE SKOKI”

dmitij%20wasiljew - DIMITRY VASSILIEV: "JESTEM GOTOWY NA BARDZO DOBRE SKOKI"

Dimitry Vassiliev sprawił dużą niespodziankę stając w sobotnim konkursie indywidualnym w Kuusamo na drugim stopniu podium. Dla Rosjanina było to 9. „pudło” w karierze. Niewiele brakowało, a Vassiliev cieszyłby się ze pierwszego miejsca. Do zwycięzcy konkursu Severina Freunda stracił zaledwie 0,7 pkt {jcomments on}

W pierwszych zawodach tego sezonu w Lillehamer Vassiliev nie zdołał zdobyć punktów. Jednak swoją dobrą dyspozycję w Kuusamo pokazywał już w treningach i kwalifikacjach, w których zajął 8. miejsce. W konkursie drużynowym również było bardzo dobrze, jednak Rosjanin nie zdołał ustać skoku na odległość 143 metrów. W niedzielnych zawodach Dimitry skakał bardzo dobrze, a co ważne bardzo równo, co pozwoliło mu się cieszyć z drugiego miejsca.


Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyniku. Już po treningach wiedziałem, że mogą powalczyć o czołowe lokaty w konkursie indywidualnym. Bardzo dobrze czuję sie na tym obiekcie. Jestem gotowy na bardzo dobre skoki. Ten sukces motywuje mnie do powalczenia o podium również w Soczi„- powiedział po sobotnim konkursie Vassiliev.


Warte podkreślenia jest również to, że jeszcze niedawno Rosjanin zmagał się z kontuzją. Jednak szybko wrócił do skakania i zaczął już odnosić sukcesy, licząc na więcej.


„Dzięki Bogu kontuzja nie była poważna i mogłem szybko wrócić do treningów. Już nie odczuwam jej skutków i mogę normalnie skakać. Chcę jak najlepiej przygotować się do Mistrzostw Świata i Turnieju Czterech Skoczni, bo to najważniejsze imprezy tego sezonu i chcę w nich powalczyć o dobre lokaty.”- zakończył Dimitry Vassiliev.

źródło: tramplin.perm.ru

Podziel się:

Dodaj komentarz