You are currently viewing MAŁYSZ: STOCHA PONIOSŁO
Adam Małysz (fot. Kata Deak)

MAŁYSZ: STOCHA PONIOSŁO

maysz adam kata - MAŁYSZ: STOCHA PONIOSŁO

Po katastrofalnych występach w pierwszych zawodach Pucharu Świata kibice żądają głowy trenera polskiej reprezentacji skoczków narciarskich Łukasza Kruczka, a stający w obronie szkoleniowca Kamil Stoch gotów jest zakończyć karierę. Były lider ekipy Biało–Czerwonych Adam Małysz apeluje jednak o spokój i zapewnia, że nasi skoczkowie będą prezentować się lepiej.

– Czy rzeczywiście w kadrze potrzebna jest rewolucja?

Adam Małysz: – Trudno teraz podejmować jakiekolwiek decyzje dotyczące trenera. Wiem, że ludzie są oburzeni, krytykują i atakują Łukasza. Poczekajmy, czy te zarzuty nie okażą się pochopne. Nie wiadomo na razie, czy to co dzieje się z drużyną jest jego winą, więc ja bym go nie zwalniał. Przecież Piotrek Żyła nie przygotowywał się z reprezentacją, a też spisuje się słabo. Przypuszczam, że Łukasz wspomniał o odejściu powodowany emocjami. A Kamil trochę się zagalopował. Ma przecież 25 lat, wiele jeszcze przed nim. Ilu ja miałem trenerów w karierze? Rozumiem, że jest w szoku, poniosły go emocje, lecz nie powinien tak mówić.

– Czy Kruczek ma dość doświadczenia, by opanować ten kryzys?

A.M: Myślę, że ma dobre pomysły. Rozmawiałem z nim, wyciąga logiczne wnioski z tego, co się dzieje. Tak źle, jak było ostatnio, w kolejnych zawodach już nie będzie. W skokach naprawdę wystarczą dwa dni pracy i wszystko zaskakuje.

                                                                                         Więcej na Eurosport.pl 

Podziel się:

Dodaj komentarz